Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer nieuwe bondskanselier beëdigd in Oostenrijk

Weer nieuwe bondskanselier beëdigd in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In Oostenrijk is opnieuw een bondskanselier beëdigd. Karl Nehammer is de derde persoon die deze functie sinds oktober namens de Oostenrijkse Volkspartij (ÖVP) vervult, als gevolg van het corruptieschandaal rond de voormalige bondskanselier en partijleider Sebastian Kurz.

De binnenlandminister is de opvolger van Alexander Schallenberg. Die is afgetreden omdat Kurz de politiek verlaat en vindt dat weer één persoon bondskanselier en partijleider moet zijn. Schallenberg zag dat zelf niet zitten, waarop het partijbestuur Nehammer als vervanger koos. Het is de verwachting dat de ex-militair het bestaande beleid zal voortzetten.

Schallenberg werd nog geen twee maanden geleden benoemd. Kurz moest toen vanwege een corruptieschandaal als regeringsleider plaatsmaken voor een partijgenoot, onder druk van zijn coalitiegenoten. Schallenberg werkte tijdens zijn korte termijn nauw samen met Kurz en heeft nu zijn oude functie van buitenlandminister teruggekregen. Er zijn maandag meerdere nieuwe ministers benoemd.

Kurz ligt onder vuur omdat hij in 2016 overheidsgeld zou hebben gebruikt om peilingen in zijn voordeel te manipuleren. Ook wordt hij ervan beschuldigd te hebben gelogen in een onderzoek naar corruptie. Kurz zegt in beide gevallen onschuldig te zijn en dat in de onderzoeken naar hem te willen bewijzen. Vorige week kondigde de 35-jarige parlementariër aan zijn politieke carrière te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

5 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

6 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

6 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

6 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

7 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

9 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

10 uur geleden