Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer nieuwe bondskanselier beëdigd in Oostenrijk

Weer nieuwe bondskanselier beëdigd in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In Oostenrijk is opnieuw een bondskanselier beëdigd. Karl Nehammer is de derde persoon die deze functie sinds oktober namens de Oostenrijkse Volkspartij (ÖVP) vervult, als gevolg van het corruptieschandaal rond de voormalige bondskanselier en partijleider Sebastian Kurz.

De binnenlandminister is de opvolger van Alexander Schallenberg. Die is afgetreden omdat Kurz de politiek verlaat en vindt dat weer één persoon bondskanselier en partijleider moet zijn. Schallenberg zag dat zelf niet zitten, waarop het partijbestuur Nehammer als vervanger koos. Het is de verwachting dat de ex-militair het bestaande beleid zal voortzetten.

Schallenberg werd nog geen twee maanden geleden benoemd. Kurz moest toen vanwege een corruptieschandaal als regeringsleider plaatsmaken voor een partijgenoot, onder druk van zijn coalitiegenoten. Schallenberg werkte tijdens zijn korte termijn nauw samen met Kurz en heeft nu zijn oude functie van buitenlandminister teruggekregen. Er zijn maandag meerdere nieuwe ministers benoemd.

Kurz ligt onder vuur omdat hij in 2016 overheidsgeld zou hebben gebruikt om peilingen in zijn voordeel te manipuleren. Ook wordt hij ervan beschuldigd te hebben gelogen in een onderzoek naar corruptie. Kurz zegt in beide gevallen onschuldig te zijn en dat in de onderzoeken naar hem te willen bewijzen. Vorige week kondigde de 35-jarige parlementariër aan zijn politieke carrière te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

17 minuten geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

18 minuten geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

1 uur geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

1 uur geleden
Treinstation Brussel-Zuid ontruimd om twee verdachte pakketten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.

2 uur geleden
Mogelijk tientallen doden bij crash militair vliegtuig Colombia

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.

2 uur geleden
Meloni geeft nederlaag toe bij referendum over rechtssysteem

ROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.

2 uur geleden