Weer nieuwe bondskanselier beëdigd in Oostenrijk
WENEN (ANP) - In Oostenrijk is opnieuw een bondskanselier beëdigd. Karl Nehammer is de derde persoon die deze functie sinds oktober namens de Oostenrijkse Volkspartij (ÖVP) vervult, als gevolg van het corruptieschandaal rond de voormalige bondskanselier en partijleider Sebastian Kurz.
De binnenlandminister is de opvolger van Alexander Schallenberg. Die is afgetreden omdat Kurz de politiek verlaat en vindt dat weer één persoon bondskanselier en partijleider moet zijn. Schallenberg zag dat zelf niet zitten, waarop het partijbestuur Nehammer als vervanger koos. Het is de verwachting dat de ex-militair het bestaande beleid zal voortzetten.
Schallenberg werd nog geen twee maanden geleden benoemd. Kurz moest toen vanwege een corruptieschandaal als regeringsleider plaatsmaken voor een partijgenoot, onder druk van zijn coalitiegenoten. Schallenberg werkte tijdens zijn korte termijn nauw samen met Kurz en heeft nu zijn oude functie van buitenlandminister teruggekregen. Er zijn maandag meerdere nieuwe ministers benoemd.
Kurz ligt onder vuur omdat hij in 2016 overheidsgeld zou hebben gebruikt om peilingen in zijn voordeel te manipuleren. Ook wordt hij ervan beschuldigd te hebben gelogen in een onderzoek naar corruptie. Kurz zegt in beide gevallen onschuldig te zijn en dat in de onderzoeken naar hem te willen bewijzen. Vorige week kondigde de 35-jarige parlementariër aan zijn politieke carrière te beëindigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.
3 uur geledenUNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.
3 uur geledenWASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
5 uur geleden