
Weer nieuw geval coronavirus in Nieuw-Zeeland
WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland heeft wederom een nieuw geval van het coronavirus vastgesteld. Het gaat om een man die vanuit Pakistan via Australië naar Nieuw-Zeeland is gevlogen.
De man kwam op 13 juni aan in Nieuw-Zeeland en werd op 16 juni op het virus getest. Hij vertoonde vanaf 15 juni symptomen. De man en zijn reisgenoot zitten nog in de verplichte quarantaine en zijn na het ontwikkelen van symptomen naar een speciaal hotel verplaatst.
Directeur-generaal van het ministerie van Gezondheidszorg Ashley Bloomfield zei dat met alle mensen die op dezelfde vlucht zaten, contact is opgenomen. Ook droeg de man op al zijn vluchten een mondkapje.
Meer gevallen
"Dit is een geval aan onze grens en er gaan meer van dit soort gevallen komen. Er is nog altijd sprake van een pandemie en het aantal dagelijkse nieuwe gevallen wereldwijd is erg hoog", zei Bloomfield, in gesprek met Nieuw-Zeelandse media.
Eerder deze week werd het virus bij twee zussen vastgesteld die waren teruggekomen uit het Verenigd Koninkrijk. Bijna alle mensen die bij hen in het vliegtuig zaten zijn opgespoord, aldus Bloomfield.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas gaat de Israëlisch-Amerikaanse gijzelaar Edan Alexander vrijlaten die in Gaza vastzit, zo meldt de Palestijnse beweging. Met de vrijlating van Alexander hoopt Hamas te bereiken dat een staakt-het-vuren tot stand komt en dat humanitaire hulp wordt toegelaten tot de belegerde kuststrook, vertelde een hoge Hamas-functionaris aan persbureau Reuters.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de oproepen van Amerikaanse functionarissen aan Iran om zijn nucleaire installaties te ontmantelen zondag "onaanvaardbaar" genoemd.
55 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag evacuatiewaarschuwingen afgegeven aan inwoners van drie Jemenitische havens, Ras Isa, Hodeidah en Salif. De bewuste havens worden gebruikt door de Houthi-rebellen die het grootste deel van Jemen controleren, aldus een Israëlische legerwoordvoerder.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin donderdag persoonlijk ontmoeten in Istanbul, schrijft Zelensky op X. Poetin had eerder voorgesteld om dan te beginnen met de vredesbesprekingen en Zelensky accepteert dat plan nu.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij begint te twijfelen of Oekraïne een staakt-het-vuren met Rusland zal bereiken. Hij drong er bij Oekraïne op aan om donderdag met Russische functionarissen in Turkije te onderhandelen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland hebben duizenden mensen gedemonstreerd voor een verbod op de partij Alternative für Deutschland (AfD), die begin deze maand door de veiligheidsdienst werd aangemerkt als rechts-extremistisch. Volgens de actievoerders vormt de AfD een gevaar voor de democratie en de rechtsstaat.
3 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP) - Een hoge Amerikaanse functionaris beschreef zondag gesprekken met Iran over zijn nucleaire programma als "positief" en zei dat er binnenkort een nieuwe ronde plaatsvindt. De gesprekken in Oman, geleid door de Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff, duurden meer dan drie uur.
5 uur geleden