Weer nieuw geval coronavirus in Nieuw-Zeeland
WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland heeft wederom een nieuw geval van het coronavirus vastgesteld. Het gaat om een man die vanuit Pakistan via Australië naar Nieuw-Zeeland is gevlogen.
De man kwam op 13 juni aan in Nieuw-Zeeland en werd op 16 juni op het virus getest. Hij vertoonde vanaf 15 juni symptomen. De man en zijn reisgenoot zitten nog in de verplichte quarantaine en zijn na het ontwikkelen van symptomen naar een speciaal hotel verplaatst.
Directeur-generaal van het ministerie van Gezondheidszorg Ashley Bloomfield zei dat met alle mensen die op dezelfde vlucht zaten, contact is opgenomen. Ook droeg de man op al zijn vluchten een mondkapje.
Meer gevallen
"Dit is een geval aan onze grens en er gaan meer van dit soort gevallen komen. Er is nog altijd sprake van een pandemie en het aantal dagelijkse nieuwe gevallen wereldwijd is erg hoog", zei Bloomfield, in gesprek met Nieuw-Zeelandse media.
Eerder deze week werd het virus bij twee zussen vastgesteld die waren teruggekomen uit het Verenigd Koninkrijk. Bijna alle mensen die bij hen in het vliegtuig zaten zijn opgespoord, aldus Bloomfield.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
2 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
6 uur geleden