Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer netten in De Kuip bij Feyenoord - Ajax, maar nu niet overal

Weer netten in De Kuip bij Feyenoord - Ajax, maar nu niet overal

ROTTERDAM (ANP) - Bij het duel tussen Feyenoord en Ajax in de halve finales van het bekertoernooi op woensdag 5 april komen opnieuw hoge netten tussen de tribunes en het veld in De Kuip te hangen. Dat gebeurt dit keer echter niet rond het hele veld. De Olympiazijde, waar de belangrijkste camera's staan waarmee ESPN de wedstrijd registreert voor de tv-uitzending, blijft 'open'.

Feyenoord en Ajax troffen elkaar op 22 januari ook al in De Kuip, toen voor de competitie. De Rotterdamse club had metershoge netten opgehangen tussen de tribunes en het veld, om te voorkomen dat supporters voorwerpen richting het veld konden gooien.

Televisiezender ESPN was daardoor genoodzaakt om de camera's aanzienlijk hoger in het stadion te installeren, omdat de netten anders recht voor de lens zouden hangen. Tv-kijkers klaagden op sociale media over het hoge camerastandpunt. De netten waren daarop nog steeds te zien.

Andere oplossing

De Klassieker in Rotterdam eindigde in 1-1. Afgelopen zondag troffen de aartsrivalen elkaar in Amsterdam, met Feyenoord als winnaar (2-3). De ploeg van trainer Arne Slot heeft nu aan kop van de Eredivisie een voorsprong van 6 punten op Ajax.

Toen Feyenoord en Ajax enkele weken geleden bij de loting voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker aan elkaar werden gekoppeld, gaf ESPN al aan te hopen op een andere oplossing. Al staat veiligheid voor de zender voorop. "Als het over dit onderwerp gaat, hebben wij ons aan te passen aan de maatregelen die nodig worden geacht", zegt een woordvoerder. "Uiteraard zijn we blij dat Feyenoord nu voor deze constructie kiest, die in Europees verband ook regelmatig is ingezet. De tv-kijkers hebben nu geen last van palen en netten in beeld. We kijken uit naar een prachtige Klassieker." Het is nog niet bekend of Feyenoord aan de kant van de tribunes waar geen netten komen te hangen wel andere veiligheidsmaatregelen gaat nemen.

Een dag eerder, op dinsdag 4 april, ontvangen de amateurs van SV Spakenburg in de halve finale PSV op hun eigen sportpark De Westmaat. Daar zijn zo'n 6000 toeschouwers welkom. "We hebben natuurlijk wel vaker een wedstrijd bij een amateurclub gehad, dat is niet anders dan anders. Maar de fase van het toernooi waarin we zitten en de omvang ervan wel", aldus de ESPN-woordvoerder. "In overleg met de club en de KNVB wordt van alles aangepast op het complex. Denk aan camerastandpunten, extra verlichting, goede verbindingen en een speciale wagen voor de VAR. Het wordt een hele happening. Al onze mensen die daar gaan werken, kijken hier enorm naar uit."

Meer uit Voetbal

Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

4 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

4 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

4 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

4 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

9 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

9 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

10 uur geleden