Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer netten in De Kuip bij Feyenoord - Ajax, maar nu niet overal

Weer netten in De Kuip bij Feyenoord - Ajax, maar nu niet overal

ROTTERDAM (ANP) - Bij het duel tussen Feyenoord en Ajax in de halve finales van het bekertoernooi op woensdag 5 april komen opnieuw hoge netten tussen de tribunes en het veld in De Kuip te hangen. Dat gebeurt dit keer echter niet rond het hele veld. De Olympiazijde, waar de belangrijkste camera's staan waarmee ESPN de wedstrijd registreert voor de tv-uitzending, blijft 'open'.

Feyenoord en Ajax troffen elkaar op 22 januari ook al in De Kuip, toen voor de competitie. De Rotterdamse club had metershoge netten opgehangen tussen de tribunes en het veld, om te voorkomen dat supporters voorwerpen richting het veld konden gooien.

Televisiezender ESPN was daardoor genoodzaakt om de camera's aanzienlijk hoger in het stadion te installeren, omdat de netten anders recht voor de lens zouden hangen. Tv-kijkers klaagden op sociale media over het hoge camerastandpunt. De netten waren daarop nog steeds te zien.

Andere oplossing

De Klassieker in Rotterdam eindigde in 1-1. Afgelopen zondag troffen de aartsrivalen elkaar in Amsterdam, met Feyenoord als winnaar (2-3). De ploeg van trainer Arne Slot heeft nu aan kop van de Eredivisie een voorsprong van 6 punten op Ajax.

Toen Feyenoord en Ajax enkele weken geleden bij de loting voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker aan elkaar werden gekoppeld, gaf ESPN al aan te hopen op een andere oplossing. Al staat veiligheid voor de zender voorop. "Als het over dit onderwerp gaat, hebben wij ons aan te passen aan de maatregelen die nodig worden geacht", zegt een woordvoerder. "Uiteraard zijn we blij dat Feyenoord nu voor deze constructie kiest, die in Europees verband ook regelmatig is ingezet. De tv-kijkers hebben nu geen last van palen en netten in beeld. We kijken uit naar een prachtige Klassieker." Het is nog niet bekend of Feyenoord aan de kant van de tribunes waar geen netten komen te hangen wel andere veiligheidsmaatregelen gaat nemen.

Een dag eerder, op dinsdag 4 april, ontvangen de amateurs van SV Spakenburg in de halve finale PSV op hun eigen sportpark De Westmaat. Daar zijn zo'n 6000 toeschouwers welkom. "We hebben natuurlijk wel vaker een wedstrijd bij een amateurclub gehad, dat is niet anders dan anders. Maar de fase van het toernooi waarin we zitten en de omvang ervan wel", aldus de ESPN-woordvoerder. "In overleg met de club en de KNVB wordt van alles aangepast op het complex. Denk aan camerastandpunten, extra verlichting, goede verbindingen en een speciale wagen voor de VAR. Het wordt een hele happening. Al onze mensen die daar gaan werken, kijken hier enorm naar uit."

Meer uit Voetbal

Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

10 minuten geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

1 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

10 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

18 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

18 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

18 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

19 uur geleden