Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer netten in De Kuip bij Feyenoord - Ajax, maar nu niet overal

Weer netten in De Kuip bij Feyenoord - Ajax, maar nu niet overal

ROTTERDAM (ANP) - Bij het duel tussen Feyenoord en Ajax in de halve finales van het bekertoernooi op woensdag 5 april komen opnieuw hoge netten tussen de tribunes en het veld in De Kuip te hangen. Dat gebeurt dit keer echter niet rond het hele veld. De Olympiazijde, waar de belangrijkste camera's staan waarmee ESPN de wedstrijd registreert voor de tv-uitzending, blijft 'open'.

Feyenoord en Ajax troffen elkaar op 22 januari ook al in De Kuip, toen voor de competitie. De Rotterdamse club had metershoge netten opgehangen tussen de tribunes en het veld, om te voorkomen dat supporters voorwerpen richting het veld konden gooien.

Televisiezender ESPN was daardoor genoodzaakt om de camera's aanzienlijk hoger in het stadion te installeren, omdat de netten anders recht voor de lens zouden hangen. Tv-kijkers klaagden op sociale media over het hoge camerastandpunt. De netten waren daarop nog steeds te zien.

Andere oplossing

De Klassieker in Rotterdam eindigde in 1-1. Afgelopen zondag troffen de aartsrivalen elkaar in Amsterdam, met Feyenoord als winnaar (2-3). De ploeg van trainer Arne Slot heeft nu aan kop van de Eredivisie een voorsprong van 6 punten op Ajax.

Toen Feyenoord en Ajax enkele weken geleden bij de loting voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker aan elkaar werden gekoppeld, gaf ESPN al aan te hopen op een andere oplossing. Al staat veiligheid voor de zender voorop. "Als het over dit onderwerp gaat, hebben wij ons aan te passen aan de maatregelen die nodig worden geacht", zegt een woordvoerder. "Uiteraard zijn we blij dat Feyenoord nu voor deze constructie kiest, die in Europees verband ook regelmatig is ingezet. De tv-kijkers hebben nu geen last van palen en netten in beeld. We kijken uit naar een prachtige Klassieker." Het is nog niet bekend of Feyenoord aan de kant van de tribunes waar geen netten komen te hangen wel andere veiligheidsmaatregelen gaat nemen.

Een dag eerder, op dinsdag 4 april, ontvangen de amateurs van SV Spakenburg in de halve finale PSV op hun eigen sportpark De Westmaat. Daar zijn zo'n 6000 toeschouwers welkom. "We hebben natuurlijk wel vaker een wedstrijd bij een amateurclub gehad, dat is niet anders dan anders. Maar de fase van het toernooi waarin we zitten en de omvang ervan wel", aldus de ESPN-woordvoerder. "In overleg met de club en de KNVB wordt van alles aangepast op het complex. Denk aan camerastandpunten, extra verlichting, goede verbindingen en een speciale wagen voor de VAR. Het wordt een hele happening. Al onze mensen die daar gaan werken, kijken hier enorm naar uit."

Meer uit Voetbal

Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

2 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

19 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

21 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

21 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

1 dag geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

1 dag geleden