Weer netten in De Kuip bij Feyenoord - Ajax, maar nu niet overal
ROTTERDAM (ANP) - Bij het duel tussen Feyenoord en Ajax in de halve finales van het bekertoernooi op woensdag 5 april komen opnieuw hoge netten tussen de tribunes en het veld in De Kuip te hangen. Dat gebeurt dit keer echter niet rond het hele veld. De Olympiazijde, waar de belangrijkste camera's staan waarmee ESPN de wedstrijd registreert voor de tv-uitzending, blijft 'open'.
Feyenoord en Ajax troffen elkaar op 22 januari ook al in De Kuip, toen voor de competitie. De Rotterdamse club had metershoge netten opgehangen tussen de tribunes en het veld, om te voorkomen dat supporters voorwerpen richting het veld konden gooien.
Televisiezender ESPN was daardoor genoodzaakt om de camera's aanzienlijk hoger in het stadion te installeren, omdat de netten anders recht voor de lens zouden hangen. Tv-kijkers klaagden op sociale media over het hoge camerastandpunt. De netten waren daarop nog steeds te zien.
Andere oplossing
De Klassieker in Rotterdam eindigde in 1-1. Afgelopen zondag troffen de aartsrivalen elkaar in Amsterdam, met Feyenoord als winnaar (2-3). De ploeg van trainer Arne Slot heeft nu aan kop van de Eredivisie een voorsprong van 6 punten op Ajax.
Toen Feyenoord en Ajax enkele weken geleden bij de loting voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker aan elkaar werden gekoppeld, gaf ESPN al aan te hopen op een andere oplossing. Al staat veiligheid voor de zender voorop. "Als het over dit onderwerp gaat, hebben wij ons aan te passen aan de maatregelen die nodig worden geacht", zegt een woordvoerder. "Uiteraard zijn we blij dat Feyenoord nu voor deze constructie kiest, die in Europees verband ook regelmatig is ingezet. De tv-kijkers hebben nu geen last van palen en netten in beeld. We kijken uit naar een prachtige Klassieker." Het is nog niet bekend of Feyenoord aan de kant van de tribunes waar geen netten komen te hangen wel andere veiligheidsmaatregelen gaat nemen.
Een dag eerder, op dinsdag 4 april, ontvangen de amateurs van SV Spakenburg in de halve finale PSV op hun eigen sportpark De Westmaat. Daar zijn zo'n 6000 toeschouwers welkom. "We hebben natuurlijk wel vaker een wedstrijd bij een amateurclub gehad, dat is niet anders dan anders. Maar de fase van het toernooi waarin we zitten en de omvang ervan wel", aldus de ESPN-woordvoerder. "In overleg met de club en de KNVB wordt van alles aangepast op het complex. Denk aan camerastandpunten, extra verlichting, goede verbindingen en een speciale wagen voor de VAR. Het wordt een hele happening. Al onze mensen die daar gaan werken, kijken hier enorm naar uit."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
14 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
1 dag geleden