Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer Nederlander gepakt in Spanje vanwege pillenlabs

Weer Nederlander gepakt in Spanje vanwege pillenlabs

DEN BOSCH (ANP) - In een omvangrijke Brabantse strafzaak over pillenlabs is dinsdag opnieuw een verdachte in Spanje aangehouden. Het is een 25-jarige Limburger. De officier van justitie zei woensdag bij een voorbereidende zitting dat bovendien nog één verdachte zoek is.

Maandag werd in Spanje ook al een verdachte aangehouden. De officier wacht op de overlevering door Spanje, zodat de twee verdachten kunnen worden toegevoegd aan het proces waarin woensdag al tien verdachten voor de tweede keer moesten voorkomen.

De zaak gaat over verschillende amfetaminelabs in Tegelen, het Belgische Lanaken en de Duitse plaatsen Ruppach en Kassel. De bende zou onder leiding staan van het bekende kopstuk Harry P. uit Bergeijk.

Chatberichten

P. en de meeste van zijn medeverdachten werden in november aangehouden tijdens een grootscheepse politieactie op hun woonwagenkamp in Bergeijk. De zaak kwam aan het rollen nadat de politie chatberichten van de versleutelde berichtendiensten Encrochat, Sky-ECC en Anom ter beschikking had gekregen. Hierna konden meerdere drugslabs worden opgerold. De politie voerde het onderzoek naar de criminele organisatie uit samen met de Belgische en de Duitse autoriteiten.

Advocaten vroegen de rechtbank in Den Bosch woensdag om hun cliënten vrij te laten in afwachting van hun proces. Dat begint op z’n vroegst pas in de zomer van 2023. De rechtbank besloot dat ze allemaal moeten blijven zitten. Wel moet de reclassering voor vier van hen bekijken onder welke voorwaarden, zoals bijvoorbeeld een enkelband, ze wél vrij zouden kunnen komen. Dan kunnen ze mogelijk 20 juli, bij de volgende zitting, wel worden vrijgelaten.

Meer uit Binnenland

Familie bevestigt dood Ben Saunders, eerste winnaar The Voice

ELST (ANP) - Zanger en tatoeageartiest Ben Saunders is op 43-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn broer Dean in de nacht van dinsdag op woensdag bekendgemaakt via Instagram. "Mijn lieve kleine broertje is vandaag overleden. Ik heb nog nooit zo'n pijn ervaren als ik nu voel." Saunders werd eind 2010 bij het grote publiek bekend door zijn deelname aan het eerste seizoen van The Voice of Holland.

1 uur geleden
Bikker: CU steunt Belastingplan niet zonder wijzigingen

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie stemt niet in met het Belastingplan van het kabinet als daar niets aan verandert. Dat zegt partijleider Mirjam Bikker in een interview met het Nederlands Dagblad. Volgens haar wordt de rekening van de kabinetsplannen te veel neergelegd bij "harde werkers en gewone gezinnen".

3 uur geleden
Topvrouw ProRail: weinig camerabeelden van sabotageacties

HILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.

6 uur geleden
Karremans doet aangifte tegen brandstichters langs snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.

7 uur geleden
Buis gevonden op spoor Teuge, ProRail gaat uit van sabotageactie

TEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.

9 uur geleden
Dinsdagavond staaf van spoor gehaald tussen Holten en Rijssen

RIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.

12 uur geleden
Dwangsommen voor trage asielbesluiten kosten IND 106 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.

14 uur geleden