Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer Nederlander gepakt in Spanje vanwege pillenlabs

Weer Nederlander gepakt in Spanje vanwege pillenlabs

DEN BOSCH (ANP) - In een omvangrijke Brabantse strafzaak over pillenlabs is dinsdag opnieuw een verdachte in Spanje aangehouden. Het is een 25-jarige Limburger. De officier van justitie zei woensdag bij een voorbereidende zitting dat bovendien nog één verdachte zoek is.

Maandag werd in Spanje ook al een verdachte aangehouden. De officier wacht op de overlevering door Spanje, zodat de twee verdachten kunnen worden toegevoegd aan het proces waarin woensdag al tien verdachten voor de tweede keer moesten voorkomen.

De zaak gaat over verschillende amfetaminelabs in Tegelen, het Belgische Lanaken en de Duitse plaatsen Ruppach en Kassel. De bende zou onder leiding staan van het bekende kopstuk Harry P. uit Bergeijk.

Chatberichten

P. en de meeste van zijn medeverdachten werden in november aangehouden tijdens een grootscheepse politieactie op hun woonwagenkamp in Bergeijk. De zaak kwam aan het rollen nadat de politie chatberichten van de versleutelde berichtendiensten Encrochat, Sky-ECC en Anom ter beschikking had gekregen. Hierna konden meerdere drugslabs worden opgerold. De politie voerde het onderzoek naar de criminele organisatie uit samen met de Belgische en de Duitse autoriteiten.

Advocaten vroegen de rechtbank in Den Bosch woensdag om hun cliënten vrij te laten in afwachting van hun proces. Dat begint op z’n vroegst pas in de zomer van 2023. De rechtbank besloot dat ze allemaal moeten blijven zitten. Wel moet de reclassering voor vier van hen bekijken onder welke voorwaarden, zoals bijvoorbeeld een enkelband, ze wél vrij zouden kunnen komen. Dan kunnen ze mogelijk 20 juli, bij de volgende zitting, wel worden vrijgelaten.

Meer uit Binnenland

Partijen verdeeld over oplossing voor kleine spaarders

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.

17 minuten geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt langer vast

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.

40 minuten geleden
Ook Jetten wil Russische aanval wreken met meer Oekraïne-steun

MÜNSTER (ANP) - Nederland en zijn bondgenoten moeten sabotageacties en andere 'hybride' aanvallen van Rusland beantwoorden door de steun aan Oekraïne op te schroeven, zegt premier Rob Jetten. Hij schaart zich achter de oproep van onder anderen NAVO-chef Mark Rutte om zulke aanvallen zo te vergelden.

1 uur geleden
Jetten sust: onderwijs hoeft niet te vrezen gat te moeten dichten

MÜNSTER (ANP) - Het onderwijs "hoeft niet te vrezen" dat het opdraait voor het schrappen van voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid, verzekert premier Rob Jetten. Zover gaat het volgens hem niet komen omdat "werkgevers en werknemers er samen uit gaan komen".

1 uur geleden
Replica VOC-schip Batavia is vanuit Amsterdam terug in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Het schip De Batavia, een replica van het VOC-schip, is donderdagmiddag teruggekeerd in standplaats Lelystad, meldt een woordvoerder van Museum Batavialand. De afgelopen dagen werd het schip in Amsterdam in een stalen draagconstructie geplaatst om de kwetsbare replica beter te beschermen. Het onderhoud vindt de komende jaren in Lelystad plaats. Daar kan het houten schip drogen en gericht worden onderhouden. Het gehele proces is voor bezoekers te volgen.

3 uur geleden
Afsluitdijk klaar voor stormseizoen, werkzaamheden afgerond

DEN OEVER (ANP) - De versterking en vernieuwing van de Afsluitdijk is donderdag afgerond. Rijkswaterstaat meldt dat een nieuw gemaal en spuisluizen in gebruik zijn genomen en daarmee is de grote renovatie van de dijk nu klaar. Het vernieuwingsproject startte in 2019. Op en rond de dijk staan nog enkele projecten gepland, maar "het grote werk is gedaan".

3 uur geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

4 uur geleden