Weer naschokken in rampgebied Turkije
ISTANBUL (ANP) - Het aardbevingsgebied in het zuidoosten van Turkije waar begin februari de verwoestende aardbevingen hebben plaatsgevonden, is opnieuw opgeschrikt door aardschokken. Die waren volgens de autoriteiten in dezelfde provincie, Kahramanmaras.
Circa 50 kilometer noordelijker in het district Onikisubat beefde de aarde dinsdag met een kracht van 4.5 en tien minuten later met een kracht van 4.1. De aardschokken met een epicentrum op een diepte van rond de 10 kilometer veroorzaakten veel paniek, maar voor zover bekend geen schade. Er zijn deze maand al circa 10.000 naschokken geweest.
In de zuidoostelijke provincie was er 6 februari een zeer zware aardbeving met een kracht van 7.7 die verreweg de meeste schade en slachtoffers in het rampgebied heeft aangericht. Er vielen meer dan 44.000 doden in Turkije. De beving werd gevolgd op dezelfde dag door nog een zeer zware aardbeving, maar met het epicentrum in een berggebied noordelijker dan dat van de eerste beving zou die aanzienlijk minder schade en slachtoffers hebben veroorzaakt.
De Turkse president Erdogan heeft dinsdag weer een bezoek aan het rampgebied gebracht en meer hulp beloofd.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten veel mensen gewond, berichten Spaanse media als El Mundo en RTVE.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
11 uur geleden