Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer naschokken in rampgebied Turkije

Weer naschokken in rampgebied Turkije

ISTANBUL (ANP) - Het aardbevingsgebied in het zuidoosten van Turkije waar begin februari de verwoestende aardbevingen hebben plaatsgevonden, is opnieuw opgeschrikt door aardschokken. Die waren volgens de autoriteiten in dezelfde provincie, Kahramanmaras.

Circa 50 kilometer noordelijker in het district Onikisubat beefde de aarde dinsdag met een kracht van 4.5 en tien minuten later met een kracht van 4.1. De aardschokken met een epicentrum op een diepte van rond de 10 kilometer veroorzaakten veel paniek, maar voor zover bekend geen schade. Er zijn deze maand al circa 10.000 naschokken geweest.

In de zuidoostelijke provincie was er 6 februari een zeer zware aardbeving met een kracht van 7.7 die verreweg de meeste schade en slachtoffers in het rampgebied heeft aangericht. Er vielen meer dan 44.000 doden in Turkije. De beving werd gevolgd op dezelfde dag door nog een zeer zware aardbeving, maar met het epicentrum in een berggebied noordelijker dan dat van de eerste beving zou die aanzienlijk minder schade en slachtoffers hebben veroorzaakt.

De Turkse president Erdogan heeft dinsdag weer een bezoek aan het rampgebied gebracht en meer hulp beloofd.

Meer uit Buitenland

Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

1 uur geleden
Paus voor historisch bezoek in Monaco

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.

1 uur geleden
Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

3 uur geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

4 uur geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

6 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

8 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

13 uur geleden