Weer naschokken in rampgebied Turkije
ISTANBUL (ANP) - Het aardbevingsgebied in het zuidoosten van Turkije waar begin februari de verwoestende aardbevingen hebben plaatsgevonden, is opnieuw opgeschrikt door aardschokken. Die waren volgens de autoriteiten in dezelfde provincie, Kahramanmaras.
Circa 50 kilometer noordelijker in het district Onikisubat beefde de aarde dinsdag met een kracht van 4.5 en tien minuten later met een kracht van 4.1. De aardschokken met een epicentrum op een diepte van rond de 10 kilometer veroorzaakten veel paniek, maar voor zover bekend geen schade. Er zijn deze maand al circa 10.000 naschokken geweest.
In de zuidoostelijke provincie was er 6 februari een zeer zware aardbeving met een kracht van 7.7 die verreweg de meeste schade en slachtoffers in het rampgebied heeft aangericht. Er vielen meer dan 44.000 doden in Turkije. De beving werd gevolgd op dezelfde dag door nog een zeer zware aardbeving, maar met het epicentrum in een berggebied noordelijker dan dat van de eerste beving zou die aanzienlijk minder schade en slachtoffers hebben veroorzaakt.
De Turkse president Erdogan heeft dinsdag weer een bezoek aan het rampgebied gebracht en meer hulp beloofd.
Meer uit Buitenland
VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
8 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
9 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
9 uur geleden