Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer minderjarige opgepakt voor dodelijke schietpartij Purmerend

Weer minderjarige opgepakt voor dodelijke schietpartij Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie heeft opnieuw een minderjarige aangehouden voor het dodelijke schietincident bij het treinstation in Purmerend op 12 februari. Het gaat om een 15-jarige jongen uit Amsterdam. De dagen na het incident werden al twee 16-jarige jongens uit Purmerend en een 18-jarige Amsterdammer aangehouden.

Bij de schietpartij kwam een 19-jarige man uit Purmerend om het leven, een 19-jarige man uit de gemeente Medemblik raakte zwaargewond. Hij ligt nog altijd in het ziekenhuis, aldus de politie donderdag.

De laatste verdachte werd woensdag aangehouden in zijn woonplaats en zit in beperkingen. Daardoor kan hij alleen contact hebben met zijn advocaat. De 18-jarige uit Amsterdam zit nog vast, net als een van de jongens uit Purmerend. De andere inwoner van de Noord-Hollandse plaats is nog verdachte, maar wel op vrij voeten.

De politie vermoedt dat een conflict tussen jongeren aanleiding was voor de schietpartij. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

Meer uit Binnenland

Code geel in vrijwel heel het land om gladheid door sneeuwval

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel voor gladheid door sneeuw voor de nacht van maandag op dinsdag verder uitgebreid. In vrijwel heel het land, met uitzondering van Limburg en de Waddeneilanden, is de waarschuwingscode van kracht.

14 minuten geleden
Betalingsachterstand gemeente Amsterdam is ongeveer 200 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - De betalingsachterstand van de gemeente Amsterdam vanwege duizenden nog niet betaalde facturen is ongeveer 200 miljoen euro, schrijft wethouder Hester van Buren (Financiën) in antwoorden op raadsvragen. Vorige week werd duidelijk dat de hoofdstad kampt met een forse betalingsachterstand door een overstap naar een ander financieel systeem.

2 uur geleden
Eerste 'focusflitser' geplaatst om appen in auto te beboeten

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is vlak bij Madurodam de eerste 'focusflitser' geplaatst, die kan zien of iemand achter het stuur een mobiele telefoon vasthoudt. In totaal komen er in het hele land vijftig van dit soort palen.

3 uur geleden
Code geel in meer provincies om gladheid door sneeuwval

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft ook voor de provincies Gelderland en Flevoland code geel afgegeven in verband met gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt voor die provincies dinsdag van 02.00 uur tot 06.00 uur

4 uur geleden
4245 schadevergoedingen voor verdachten die onterecht vastzaten

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft vorig jaar ongeveer 4245 schadevergoedingen uitgedeeld aan verdachten die ten onrechte hebben vastgezeten. Dat heeft justitieminister David van Weel (VVD) maandag gezegd in de Tweede Kamer. In totaal gaat het om een bedrag van 8,9 miljoen euro, oftewel bijna 2100 euro per persoon.

4 uur geleden
Nederland en Roemenië zetten team op voor onderzoek kunstroof

DEN HAAG (ANP) - Nederland en Roemenië gaan nauwer samenwerken in het onderzoek naar de kunstroof in het Drents Museum. De Europese samenwerking van justitiediensten Eurojust maakte bekend dat de landen een zogeheten Joint Investigation Team (JIT) hebben opgericht.

4 uur geleden
Wilders dreigt NSC met verkiezingen om asielwetten

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders vindt dat regeringspartij NSC "met vuur" speelt, en dreigt via het sociale medium X expliciet met nieuwe verkiezingen. Hij reageert op de uitlatingen van NSC dat er mogelijk toch aanpassingen moeten worden gedaan aan de asielwetsvoorstellen van het kabinet na kritiek van de Raad van State. "Na opgeven noodwet geen wijzigingen meer", aldus Wilders. "Anders mag de kiezer zich uitspreken."

5 uur geleden