Weer minder vlinders, maar de grote vos is terug
WAGENINGEN (ANP) - Bij de vlindertelling zijn dit jaar opnieuw minder vlinders geteld dan voorgaande jaren. Toch doet een aantal soorten het wel goed, meldt natuurnieuwssite Nature Today. Een daarvan is de grote vos, die na 25 jaar weer terug is in Nederland.
De grote vos werd in het begin van de eeuw niet of nauwelijks gezien. Van 2012 tot 2014 was hij even terug, maar daarna was de opvallende vlinder met grote vleugels weer voor een paar jaar weg. Sinds 2018 lijkt de grote vos definitief terug en dit jaar is hij verspreid over ruim 700 kilometer in Nederland waargenomen.
De grote vos is vanaf maart actief en is dan het meest te zien op boomstammen of andere bijna kale plekken. De rupsen zijn vanaf april tot juni te vinden in loofbomen. Ook nu is de vlinder bij zonnige en niet te koude momenten nog te spotten. Een volwassen vlinder overwintert en kruipt tussen takkenbossen en houtstapels, waarna hij in het voorjaar weer tevoorschijn komt.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Longarts Wanda de Kanter doet met haar antirookstichting opnieuw aangifte tegen Philip Morris. Stichting Rookpreventie Jeugd beschuldigt de tabaksfabrikant van misleiding rond zijn elektronische sigaret voor verhitte tabak.
12 uur geleden