Weer minder vlinders, maar de grote vos is terug
WAGENINGEN (ANP) - Bij de vlindertelling zijn dit jaar opnieuw minder vlinders geteld dan voorgaande jaren. Toch doet een aantal soorten het wel goed, meldt natuurnieuwssite Nature Today. Een daarvan is de grote vos, die na 25 jaar weer terug is in Nederland.
De grote vos werd in het begin van de eeuw niet of nauwelijks gezien. Van 2012 tot 2014 was hij even terug, maar daarna was de opvallende vlinder met grote vleugels weer voor een paar jaar weg. Sinds 2018 lijkt de grote vos definitief terug en dit jaar is hij verspreid over ruim 700 kilometer in Nederland waargenomen.
De grote vos is vanaf maart actief en is dan het meest te zien op boomstammen of andere bijna kale plekken. De rupsen zijn vanaf april tot juni te vinden in loofbomen. Ook nu is de vlinder bij zonnige en niet te koude momenten nog te spotten. Een volwassen vlinder overwintert en kruipt tussen takkenbossen en houtstapels, waarna hij in het voorjaar weer tevoorschijn komt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdagochtend twaalf mensen gevonden in de laadruimte van een vrachtwagen in Vlaardingen. Het voertuig werd aangetroffen op een bedrijventerrein aan de Vulcaanweg in de Zuid-Hollandse plaats.
32 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Op meerdere wegen rond Den Bosch staan files door tractoren die naar het provinciehuis trekken. Boeren protesteren daar tegen het plan van de provincie Noord-Brabant om de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het boerenprotest in Den Bosch blijven vele tientallen actievoerders arriveren. Rond 09.00 uur stonden er ruim honderd mensen op het plein voor het provinciehuis. Om 09.30 uur debatteren de Provinciale Staten over het voornemen van het provinciebestuur om de vergunning van vijf pluimveeboeren in te trekken.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het provinciehuis in Den Bosch zijn vrijdagochtend de eerste boeren met trekkers gearriveerd. Ze protesteren tegen het plan van de provincie Noord-Brabant om de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken. Een ANP-verslaggever ziet enkele tientallen luid toeterende trekkers met omgekeerde vlaggen en een groot bord met daarop "Makelaar Van Essen. Te koop. Wij verkopen het platteland". Jaimi van Essen is als landbouwminister verantwoordelijk voor het stikstofbeleid.
1 uur geledenVLIJMEN (ANP) - Ongeveer dertig tractoren rijden vrijdagochtend over de A59 bij Vlijmen, richting Den Bosch. Daar is later op de dag een grote demonstratie tegen het stikstofbeleid van het kabinet. De politie had donderdag laten weten dat boeren die met tractoren over de snelweg willen rijden niet worden tegengehouden.
2 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - De natuurbrand bij de Remmerdense Heide tussen Elst en Veenendaal in de provincie Utrecht is onder controle, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. Het nablussen van "de laatste smeulende plekken" kan nog enige tijd duren.
3 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Bij de Remmerdense Heide, tussen Elst en Veenendaal, woedt een natuurbrand aan beide kanten van de Defensieweg. Dat meldt de veiligheidsregio Utrecht.
5 uur geleden