Weer minder treinen van en naar België door staking, nu hele week
UTRECHT (ANP/BELGA) - Komende week rijden opnieuw minder treinen tussen Nederland en België door een staking op het Belgische spoor, meldt NS. Na de 24-urige werkonderbreking van het spoorpersoneel in België maandag, gebeurt dat nu de hele week. Vakbonden voeren onder meer actie uit onvrede over bezuinigingen van de Belgische overheid op spoorwegmaatschappij NMBS.
NS waarschuwt dat er minder EuroCity- en Eurocity Direct-treinen rijden tijdens de stakingsweek, van zondagavond 22.00 uur tot en met 22.00 uur op 31 maart. Zo vallen verschillende treinen tussen Rotterdam en Brussel uit. Ook regionale Belgische treinen rijden minder tot niet. Voor de Eurostar verwacht NS vooralsnog een normale dienstregeling.
De nieuwe staking is een initiatief van spoorvakbond Metisp-Protect. Deze duurt van zondag 22.00 uur tot 22.00 uur op zondag 30 maart. De Belgische spoorbedrijven noemen de actie "totaal onaanvaardbaar, onverantwoord en buiten proportie, en betreuren de gevolgen voor de 900.000 reizigers die elke dag vervoerd worden".
Na de stakingsweek leggen Belgische spoormedewerkers ook op 31 maart het werk. Daartoe hebben de bonden ACOD Spoor en ACV-Transcom opgeroepen. Deze laatste actie valt samen met een nationale actiedag van medewerkers van openbare diensten.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden