Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer minder meldingen kindermishandeling en huiselijk geweld

Weer minder meldingen kindermishandeling en huiselijk geweld

DEN HAAG (ANP) - De gezamenlijke vestigingen van Veilig Thuis kregen vorig bijna 120.000 meldingen over (vermoedens van) kindermishandeling of huiselijk geweld, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat waren er 8000 minder dan in 2020. Ze gaven wel vaker advies aan slachtoffers, omstanders of professionals, namelijk 134.000 keer, 12.000 keer meer dan een jaar eerder.

Bij Veilig Thuis kan iedereen terecht die kindermishandeling of huiselijk geweld vermoedt of advies wil bij een dergelijke kwestie. Het aantal meldingen daalt al sinds 2019. Het aantal adviezen nam tot en met de eerste helft van 2021 toe, maar is in het tweede halfjaar weer licht gedaald.

Het CBS telde ook de jongeren die jeugdzorg kregen in een gesloten inrichting. Dat waren er vorig jaar 1815, 265 minder dan in het jaar ervoor. In totaal kregen bijna 461.000 jongeren een vorm van jeugdzorg in het afgelopen jaar. In de periode 2015-2019 zaten jaarlijks circa 2500 jongeren in een gesloten jeugdinrichting. In 2020 daalde dat aantal al naar 2080.

Preventie

De cijfers over meldingen van kindermishandeling en huiselijk geweld laten zien "dat zowel professionals als betrokkenen en omstanders Veilig Thuis steeds beter weten te vinden", zegt Judith Kuypers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Veilig Thuis. "Het heeft een preventieve werking als professionals en burgers eerder (anoniem) bellen voor een advies: er kan eerder hulpverlening ingeschakeld worden en hoeft het niet tot een melding te komen."

De twee jaar oude chatfunctie voor omstanders en betrokkenen betekent volgens de organisatie ook "een laagdrempelige extra toegang tot Veilig Thuis." In de coronaperiode heeft Veilig Thuis volgens eigen zeggen ook "zeer actief" haar best gedaan om de aandacht te vestigen op huiselijk geweld en kindermishandeling.

Doordat mensen in het onderwijs en hulpverleners in de wijkteams bijvoorbeeld in coronatijd veel minder direct zicht hadden, zijn er vermoedelijk ook minder meldingen gedaan, denkt Veilig Thuis.

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

7 minuten geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

18 minuten geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

29 minuten geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

1 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

1 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

3 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

5 uur geleden