Weer minder meldingen kindermishandeling en huiselijk geweld
DEN HAAG (ANP) - De gezamenlijke vestigingen van Veilig Thuis kregen vorig bijna 120.000 meldingen over (vermoedens van) kindermishandeling of huiselijk geweld, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat waren er 8000 minder dan in 2020. Ze gaven wel vaker advies aan slachtoffers, omstanders of professionals, namelijk 134.000 keer, 12.000 keer meer dan een jaar eerder.
Bij Veilig Thuis kan iedereen terecht die kindermishandeling of huiselijk geweld vermoedt of advies wil bij een dergelijke kwestie. Het aantal meldingen daalt al sinds 2019. Het aantal adviezen nam tot en met de eerste helft van 2021 toe, maar is in het tweede halfjaar weer licht gedaald.
Het CBS telde ook de jongeren die jeugdzorg kregen in een gesloten inrichting. Dat waren er vorig jaar 1815, 265 minder dan in het jaar ervoor. In totaal kregen bijna 461.000 jongeren een vorm van jeugdzorg in het afgelopen jaar. In de periode 2015-2019 zaten jaarlijks circa 2500 jongeren in een gesloten jeugdinrichting. In 2020 daalde dat aantal al naar 2080.
Preventie
De cijfers over meldingen van kindermishandeling en huiselijk geweld laten zien "dat zowel professionals als betrokkenen en omstanders Veilig Thuis steeds beter weten te vinden", zegt Judith Kuypers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Veilig Thuis. "Het heeft een preventieve werking als professionals en burgers eerder (anoniem) bellen voor een advies: er kan eerder hulpverlening ingeschakeld worden en hoeft het niet tot een melding te komen."
De twee jaar oude chatfunctie voor omstanders en betrokkenen betekent volgens de organisatie ook "een laagdrempelige extra toegang tot Veilig Thuis." In de coronaperiode heeft Veilig Thuis volgens eigen zeggen ook "zeer actief" haar best gedaan om de aandacht te vestigen op huiselijk geweld en kindermishandeling.
Doordat mensen in het onderwijs en hulpverleners in de wijkteams bijvoorbeeld in coronatijd veel minder direct zicht hadden, zijn er vermoedelijk ook minder meldingen gedaan, denkt Veilig Thuis.
Meer uit Binnenland
N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
15 uur geleden