Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer melding van hinder in luchtruim Denemarken door drones

Weer melding van hinder in luchtruim Denemarken door drones

AALBORG (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Denemarken wordt opnieuw gehinderd door drones. Het luchtruim bij Aalborg is gesloten omdat dergelijke onbemande toestellen zijn gesignaleerd bij de luchthaven, meldt de politie.

Een woordvoerder van het vliegveld van Aalborg bevestigt dat vier vluchten hinder ondervonden. Het zou onder meer gaan om een KLM-vlucht. Vluchtentracker Flightradar heeft gemeld dat vliegtuigen moesten uitwijken naar andere luchthavens.

Er waren eerder deze week ook al drone-incidenten in Denemarken. Het vliegverkeer bij Kopenhagen ondervond maandag urenlang hinder doordat drones waren gesignaleerd.

Oslo

Ook bij de luchthaven van Oslo in Noorwegen moest het vliegverkeer toen tijdelijk worden gestaakt omdat een drone was gesignaleerd. Het is nog onduidelijk wie daar verantwoordelijk voor is.

De Noorse minister van Buitenlandse Zaken zei woensdag dat er nog geen verband is ontdekt tussen de gebeurtenissen in Oslo en Kopenhagen. "We hebben het ook nog niet in verband gebracht met een specifiek land", zei Espen Barth Eide vanuit New York.

Meer uit Buitenland

Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

47 minuten geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

1 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

2 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

3 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

3 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

4 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

4 uur geleden