Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer meer Nederlandse peren na slecht jaar door vorst

Weer meer Nederlandse peren na slecht jaar door vorst

ZOETERMEER (ANP) - Nederlandse telers hebben dit jaar naar verwachting 8 procent meer peren dan vorig jaar. Toen viel de oogst tegen door late vorst in het voorjaar. Nederland blijft internationaal gezien een belangrijk perenland, vooral door de populaire Conference-peer. Ruim driekwart van de Nederlandse perenoogst dit jaar behoort tot die soort, melden brancheorganisaties GroentenFruit Huis en NFO op basis van een raming.

De export van appels nam de laatste jaren wat af, doordat meer landen zelf appels gingen kweken. Volgens marktanalist Wilco van den Berg van GroentenFruit Huis lijkt die ontwikkeling nu tot stilstand gekomen. De appeloogst in Nederland blijft dit jaar naar verwachting ongeveer gelijk ten opzichte van vorig jaar. De vraag vanuit eigen land blijft groot. Zo'n 70 tot 80 procent van de oogst blijft in Nederland, zegt Van den Berg.

Ook is de hoeveelheid grond voor het telen van appels stabiel gebleven, nadat jaren ervoor nog vele telers uit economische overwegingen stopten of overstapten op de perenteelt.

Ongeveer 40 procent van de verwachte 245 miljoen kilo Nederlandse appels bestaat dit jaar uit Elstars, tegenover zo'n 20 procent Jonagold. De perenoogst komt dit jaar uit op 368 miljoen kilo.

Meer uit Financieel

Trump kondigt bouw nieuwe olieraffinaderij in Texas aan

HOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.

43 minuten geleden
Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

1 uur geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

1 uur geleden
Groene belegger naar de rechter omdat BP klimaatvoorstel weigert

LONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.

1 uur geleden
CNV vraagt kabinet om verlaging brandstofaccijns met 20 cent

UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet de brandstofaccijns tijdelijk met 20 cent verlagen nu de olieprijzen zo hoog zijn. Deze oproep doet CNV aan het kabinet naar aanleiding van de sterk opgelopen brandstofprijzen door de onrust in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut kreeg het afgelopen jaar de helft meer klanten

LONDEN (ANP) - Het aantal klanten van onlinebank Revolut in Nederland is het afgelopen jaar met de helft gestegen. De bank heeft in ons land inmiddels 1,5 miljoen particuliere klanten, meldt het bedrijf. Een jaar geleden tikte Revolut nog de 1 miljoen aan.

1 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

7 uur geleden