Weer massale Israëlische betoging tegen Netanyahu
TEL AVIV (ANP/DPA) - Tienduizenden hebben in de Israëlische stad Tel Aviv en andere plaatsen betoogd tegen het beleid van premier Benjamin Netanyahu en voor de vrijlating van de gijzelaars die de Palestijnse beweging Hamas vasthoudt. Veel demonstranten riepen dat ze de gijzelaars "levend, levend...en niet in lijkenzakken" terug wilden zien. Ze riepen ook om nieuwe verkiezingen.
Volgens de organisatoren was het de grootste demonstratie tegen het regeringsbeleid sinds de aanval van Hamas op Israëlisch grondgebied op 7 oktober. Er zouden zaterdag 150.000 betogers in Tel Aviv zijn geweest. Er waren ook demonstraties in onder meer Beersheba, Haifa en Jeruzalem.
Het beleid van Netanyahu ligt onder vuur omdat het in de ogen van zijn tegenstanders volledig wordt gedomineerd door extremistische en racistische coalitiepartners van de premier die geen deal met de Palestijnen willen sluiten.
Het is niet bekend hoeveel levende gijzelaars Hamas nog in handen heeft. De Gazastrook wordt al sinds oktober vrijwel onophoudelijk gebombardeerd. Er werden ruim 250 mensen in gijzeling genomen op 7 oktober. Een aantal is vrijgelaten omdat hun nationaliteit niets met het conflict te maken had, en sommigen zijn geruild tegen Palestijnse politieke gevangenen. Er zouden nog 120 Israëlische gijzelaars in de Gazastrook moeten zijn, maar van een deel wordt aangenomen dat ze niet meer leven. Volgens bronnen van Amerikaanse media zouden er nog slechts vijftig levende Israëlische gijzelaars in de Gazastrook zijn.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
19 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
2 uur geleden