Weer levenslang voor Britse ex-verpleegster van kraamkliniek
MANCHESTER (ANP) - De 34-jarige voormalige verpleegster Lucy Letby is in Manchester voor de vijftiende keer tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het vermoorden van baby's of pogingen daartoe. De veroordeling vrijdag is voor de dood van een te vroeg geboren baby in februari 2016. Letby schreeuwde in de rechtszaal dat ze onschuldig is, melden Engelse media.
Ze werd in 2020 gearresteerd en werd al veroordeeld voor de dood van zeven baby's en zeven pogingen baby's om het leven te brengen in het ziekenhuis in Chester waar ze werkte. De baby in de zaak die vrijdag opnieuw door de rechtbank werd behandeld, is volgens de rechters ook door schuld van Letby overleden. Ze heeft met de beademingsmachine van een te vroeg geboren zuigeling geknoeid en die is als gevolg daarvan drie dagen later in een ander ziekenhuis overleden. De laatste rechtszaak vloeide voort uit een eerder proces waarin Letby niet verantwoordelijk werd gehouden voor de dood van deze baby.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
7 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
8 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
10 uur geleden