Weer levenslang voor Britse ex-verpleegster van kraamkliniek
MANCHESTER (ANP) - De 34-jarige voormalige verpleegster Lucy Letby is in Manchester voor de vijftiende keer tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het vermoorden van baby's of pogingen daartoe. De veroordeling vrijdag is voor de dood van een te vroeg geboren baby in februari 2016. Letby schreeuwde in de rechtszaal dat ze onschuldig is, melden Engelse media.
Ze werd in 2020 gearresteerd en werd al veroordeeld voor de dood van zeven baby's en zeven pogingen baby's om het leven te brengen in het ziekenhuis in Chester waar ze werkte. De baby in de zaak die vrijdag opnieuw door de rechtbank werd behandeld, is volgens de rechters ook door schuld van Letby overleden. Ze heeft met de beademingsmachine van een te vroeg geboren zuigeling geknoeid en die is als gevolg daarvan drie dagen later in een ander ziekenhuis overleden. De laatste rechtszaak vloeide voort uit een eerder proces waarin Letby niet verantwoordelijk werd gehouden voor de dood van deze baby.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
7 minuten geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
5 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
5 uur geleden