Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer lading medische spullen van Alibaba onderweg naar Nederland

Weer lading medische spullen van Alibaba onderweg naar Nederland

DEN HAAG/LUIK (ANP) - Nederland ontvangt opnieuw, net als meer Europese landen, medische spullen van de Alibaba Foundation, die helpt bij de bestrijding van het coronavirus. Het gaat onder andere om in totaal 300.000 beschermende kledingsets, 300.000 mondmaskers en 800 ventilatoren. Het vrachtvliegtuig dat met de lading uit China vertrok kwam dinsdag aan op de luchthaven van het Belgische Luik, aldus het bedrijf.

Eerder deze maand landde op diezelfde vlieghaven al een toestel met medische spullen bestemd voor Nederland. De Chinese webwinkelreus beloofde toen dat een tweede levering snel zou volgen.

Naast Nederland kregen ook landen als Italië, Ierland, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Denemarken al medische benodigdheden van Alibaba. Het bedrijf zegt dat verder 54 Afrikaanse landen en meer dan 20 landen in Azië spullen hebben ontvangen.

Er is wereldwijd een nijpend tekort aan spullen zoals mondmaskers. Ook beademingsapparatuur is schaars. China doneerde al 1,3 miljoen mondkapjes aan Nederland, maar het ministerie van Volksgezondheid keurde bijna de helft daarvan af. De kwaliteit van zo'n 600.000 maskers was onder de maat.

Meer uit Binnenland

Advocaat vraagt ook vrijspraak Ali B voor verkrachting Ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.

7 minuten geleden
Adviesraad verbindt doelen woningbouw en circulaire economie

DEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.

24 minuten geleden
Limburg wil testcentrum voor Einstein Telescoop flink uitbreiden

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg wil 4 miljoen euro uittrekken voor onderzoek naar het uitbreiden van de ETpathfinder in Maastricht, een soort prototype van de Einstein Telescoop. De komende vier jaar moet het complex uitgroeien tot een topinstituut voor het meten van laagfrequente zwaartekrachtgolven. Om dat zogenoemde Einstein Telescope Low Frequency Centre (ET-LFC) te realiseren is zo'n 52 miljoen euro nodig, schat de provincie.

35 minuten geleden
Advocaat Ali B wil vrijspraak voor aanranding Jill Helena

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft donderdag betoogd dat de rapper moet worden vrijgesproken van het aanranden van Jill Helena. Eerder op de dag zei het Openbaar Ministerie het hof ook te vragen om vrijspraak voor dit punt.

1 uur geleden
Save the Children: kinderen in noodopvang in onveilige situatie

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie Save the Children Nederland wil dat kinderen die in onveilige situaties in noodopvanglocaties wonen zo snel mogelijk een nieuwe plek krijgen. Volgens de organisatie verblijven er zo'n 750 kinderen in opvanglocaties voor asielzoekers "die uitermate onveilig en schadelijk voor hen zijn".

3 uur geleden
Toezichthouders kijken of Odido klantgegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Daarnaast kijkt de privacytoezichthouder samen met de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) of het bedrijf informatie van klanten goed heeft beveiligd. Bij de recente datadiefstal bij Odido werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.

4 uur geleden
Eikenprocessierups duikt door warmte en zon vroeger op dan ooit

HENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.

4 uur geleden