Weer lading medische spullen van Alibaba onderweg naar Nederland
DEN HAAG/LUIK (ANP) - Nederland ontvangt opnieuw, net als meer Europese landen, medische spullen van de Alibaba Foundation, die helpt bij de bestrijding van het coronavirus. Het gaat onder andere om in totaal 300.000 beschermende kledingsets, 300.000 mondmaskers en 800 ventilatoren. Het vrachtvliegtuig dat met de lading uit China vertrok kwam dinsdag aan op de luchthaven van het Belgische Luik, aldus het bedrijf.
Eerder deze maand landde op diezelfde vlieghaven al een toestel met medische spullen bestemd voor Nederland. De Chinese webwinkelreus beloofde toen dat een tweede levering snel zou volgen.
Naast Nederland kregen ook landen als Italië, Ierland, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Denemarken al medische benodigdheden van Alibaba. Het bedrijf zegt dat verder 54 Afrikaanse landen en meer dan 20 landen in Azië spullen hebben ontvangen.
Er is wereldwijd een nijpend tekort aan spullen zoals mondmaskers. Ook beademingsapparatuur is schaars. China doneerde al 1,3 miljoen mondkapjes aan Nederland, maar het ministerie van Volksgezondheid keurde bijna de helft daarvan af. De kwaliteit van zo'n 600.000 maskers was onder de maat.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.
6 uur geleden