Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer lading medische spullen van Alibaba onderweg naar Nederland

Weer lading medische spullen van Alibaba onderweg naar Nederland

DEN HAAG/LUIK (ANP) - Nederland ontvangt opnieuw, net als meer Europese landen, medische spullen van de Alibaba Foundation, die helpt bij de bestrijding van het coronavirus. Het gaat onder andere om in totaal 300.000 beschermende kledingsets, 300.000 mondmaskers en 800 ventilatoren. Het vrachtvliegtuig dat met de lading uit China vertrok kwam dinsdag aan op de luchthaven van het Belgische Luik, aldus het bedrijf.

Eerder deze maand landde op diezelfde vlieghaven al een toestel met medische spullen bestemd voor Nederland. De Chinese webwinkelreus beloofde toen dat een tweede levering snel zou volgen.

Naast Nederland kregen ook landen als Italië, Ierland, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Denemarken al medische benodigdheden van Alibaba. Het bedrijf zegt dat verder 54 Afrikaanse landen en meer dan 20 landen in Azië spullen hebben ontvangen.

Er is wereldwijd een nijpend tekort aan spullen zoals mondmaskers. Ook beademingsapparatuur is schaars. China doneerde al 1,3 miljoen mondkapjes aan Nederland, maar het ministerie van Volksgezondheid keurde bijna de helft daarvan af. De kwaliteit van zo'n 600.000 maskers was onder de maat.

Meer uit Binnenland

Vlaardingse pleegmoeder: we hadden 'grote ruzie' over kooi

ROTTERDAM (ANP) - "Toen ik de kooi voor het eerst zag, hebben we grote ruzie gehad." Dit zei verdachte Daisy W. (38) donderdagmiddag in de rechtbank in Rotterdam tijdens de eerste zittingsdag in de zaak over het mishandelen en opsluiten van het 10-jarige Vlaardingse pleegmeisje.

15 minuten geleden
Over 4 maanden mogelijk meer duidelijkheid over verdediging Taghi

VUGHT (ANP) - Over uiterlijk vier maanden zou mogelijk meer duidelijk kunnen worden over de verdedigingssituatie van Ridouan Taghi. Het gerechtshof besloot donderdag op een extra ingelaste zitting het vraagstuk neer te leggen bij de onderzoeksrechter van het gerechtshof. "Waar het ons om gaat, is dat er een resultaat komt", zei de voorzitter van het hof. Het wil over uiterlijk vier maanden ingelicht worden door de onderzoeksrechter.

32 minuten geleden
RTV Noord gehackt, gevolgen voor uitzendingen en alle platforms

GRONINGEN (ANP) - RTV Noord is gehackt, meldt de regionale omroep zelf. De hack "heeft grote gevolgen voor uitzendingen en publicaties op al onze platforms", aldus de zender.

49 minuten geleden
Tyfoon Kalmaegi raakt reis van tientallen Nederlanders in Vietnam

LEIDEN (ANP) - Tyfoon Kalmaegi heeft invloed op de reizen van tientallen Nederlanders in het populaire vakantieland Vietnam. Reisorganisatie Djoser, die groepsreizen naar het land biedt, heeft de reisschema's van zo'n zestig mensen aangepast.

1 uur geleden
Drie aanhoudingen voor mensensmokkel in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag bij een actie in de Rotterdamse haven drie mensen aangehouden op verdenking van mensensmokkel en illegale tewerkstelling. Bij de actie zijn ook zes Oezbeken en Algerijnen aangetroffen die illegaal in Nederland verbleven en onder meer in de bouw werkten. Zij zijn overgedragen aan de Vreemdelingenpolitie, meldt de inspectie donderdag.

1 uur geleden
Ridouan Taghi vindt dat hof advocaten meer tijd moet geven

VUGHT (ANP) - Ridouan Taghi vindt dat het gerechtshof Amsterdam advocaten die hem willen bijstaan, meer tijd moet geven om zich voor te bereiden op de verdediging in het omvangrijke Marengo-proces. "U bent als treinmachinist in een TGV gestapt en u hebt op het gas getrapt, maar de noodrem kent u niet", zei Taghi donderdag tegen de voorzitter tijdens een zitting in de beveiligde rechtbank in Vught.

1 uur geleden
Staat hoeft niet meer maatregelen te nemen tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat hoeft niet meer maatregelen te nemen tegen Israël vanwege de situatie in Gaza en het illegale nederzettingenbeleid. Dat oordeelt het gerechtshof Den Haag. De Palestijnse mensenrechtenorganisatie Al-Haq pleitte samen met negen andere organisaties in hoger beroep om de Staat meer te laten doen om genocide te voorkomen.

2 uur geleden