Weer krimp voor Nederlandse industrie
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie produceerde in februari minder dan in dezelfde maand een jaar eerder. Daarmee valt de sector weer iets terug van het herstel in januari, een van de eerste maanden sinds de coronacrisis waarin de productie steeg.
De gemiddelde dagproductie van industriële bedrijven was in februari 1,7 procent lager dan een jaar terug, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In januari steeg die nog met 0,3 procent op jaarbasis. Tussen januari en februari daalde de productie met 2,5 procent.
In driekwart van de branches binnen de industrie was er sprake van krimp. Tussen de verschillende categorieën zijn er wel grote verschillen. Zo produceerden fabrikanten van transportmiddelen 13,1 procent minder dan een jaar eerder, terwijl fabrikanten van elektrische en elektronische apparaten hun productie met 12,1 procent opvoerden.
Het vertrouwen in de sector is volgens het CBS toegenomen. Begin maart waren ondernemers in de industrie onder andere positiever over het aantal opdrachten dat ze binnenkrijgen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Booking.com gaat telefoonnummers van Nederlandse gebruikers binnenkort beter beschermen tegen misbruik. De boekingssite maakt het vanaf volgende week niet meer mogelijk om telefoonnummers van gebruikers buiten het platform te delen. De nummers zijn dan alleen nog beschikbaar op het platform zelf. Het bedrijf neemt deze maatregel om te voorkomen dat gebruikers de dupe worden van een datalek, zoals die bij Booking.com van afgelopen april.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chemieconcern Ineos legt drie fabrieken in de Noord-Engelse stad Hull stil vanwege de hoge energieprijzen. Het gaat volgens het bedrijf om de laatste drie Europese productielocaties van "wereldschaal" voor acetyl, een groep grondstoffen voor producten als medicijnen, bouwmaterialen en schoonmaakmiddelen.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.
1 uur geledenBRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.
2 uur geledenESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.
3 uur geleden