Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer krimp voor Nederlandse industrie

Weer krimp voor Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie produceerde in februari minder dan in dezelfde maand een jaar eerder. Daarmee valt de sector weer iets terug van het herstel in januari, een van de eerste maanden sinds de coronacrisis waarin de productie steeg.

De gemiddelde dagproductie van industriële bedrijven was in februari 1,7 procent lager dan een jaar terug, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In januari steeg die nog met 0,3 procent op jaarbasis. Tussen januari en februari daalde de productie met 2,5 procent.

In driekwart van de branches binnen de industrie was er sprake van krimp. Tussen de verschillende categorieën zijn er wel grote verschillen. Zo produceerden fabrikanten van transportmiddelen 13,1 procent minder dan een jaar eerder, terwijl fabrikanten van elektrische en elektronische apparaten hun productie met 12,1 procent opvoerden.

Het vertrouwen in de sector is volgens het CBS toegenomen. Begin maart waren ondernemers in de industrie onder andere positiever over het aantal opdrachten dat ze binnenkrijgen.

Meer uit Financieel

Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

54 minuten geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

1 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

3 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

5 uur geleden
Staat koopt aandelen kerncentrale Borssele van Zeeuwse overheden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.

6 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

6 uur geleden
IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland

HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.

7 uur geleden