Weer kopstuk Europese Commissie op weg naar andere baan
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verliest opnieuw een kopstuk. Na Frans Timmermans is ook de Deense Eurocommissaris Margrethe Vestager, die verantwoordelijk was voor het belangrijke Europese mededingingsbeleid, op weg naar een nieuwe baan.
Vestager legt haar werk voor de commissie voorlopig neer omdat ze voorzitter van de Europese Investeringsbank (EIB) wil worden. De Belgische Eurocommissaris Didier Reynders, eveneens een liberaal, neemt haar taken over.
De 55-jarige Deense had al sinds 2014 de eerlijke concurrentie op de gemeenschappelijke Europese markt onder haar hoede. Ze groeide uit tot de schrik van Big Tech en deelde miljardenboetes uit aan grote Amerikaanse internetbedrijven als Apple en Google. Ze won zo ook in Brussel aan invloed en was sinds 2019 een van de vicevoorzitters van de commissie.
Geduchte concurrent
Om zich helemaal te kunnen richten op haar kandidatuur, neemt Vestager nu onbetaald verlof, laat ze weten. Om EIB-voorzitter te worden moet ze nog wel afrekenen met een geduchte concurrent, de Spaanse minister Nadia Calviño. Mocht ze die strijd verliezen, dan zou ze op haar oude post kunnen terugkeren.
Afgelopen zomer verloor de commissie ook al tweede man Frans Timmermans. Hij werd lijsttrekker van de combinatie PvdA-GroenLinks.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
10 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
11 uur geleden