Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer kopstuk Europese Commissie op weg naar andere baan

Weer kopstuk Europese Commissie op weg naar andere baan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verliest opnieuw een kopstuk. Na Frans Timmermans is ook de Deense Eurocommissaris Margrethe Vestager, die verantwoordelijk was voor het belangrijke Europese mededingingsbeleid, op weg naar een nieuwe baan.

Vestager legt haar werk voor de commissie voorlopig neer omdat ze voorzitter van de Europese Investeringsbank (EIB) wil worden. De Belgische Eurocommissaris Didier Reynders, eveneens een liberaal, neemt haar taken over.

De 55-jarige Deense had al sinds 2014 de eerlijke concurrentie op de gemeenschappelijke Europese markt onder haar hoede. Ze groeide uit tot de schrik van Big Tech en deelde miljardenboetes uit aan grote Amerikaanse internetbedrijven als Apple en Google. Ze won zo ook in Brussel aan invloed en was sinds 2019 een van de vicevoorzitters van de commissie.

Geduchte concurrent

Om zich helemaal te kunnen richten op haar kandidatuur, neemt Vestager nu onbetaald verlof, laat ze weten. Om EIB-voorzitter te worden moet ze nog wel afrekenen met een geduchte concurrent, de Spaanse minister Nadia Calviño. Mocht ze die strijd verliezen, dan zou ze op haar oude post kunnen terugkeren.

Afgelopen zomer verloor de commissie ook al tweede man Frans Timmermans. Hij werd lijsttrekker van de combinatie PvdA-GroenLinks.

Meer uit Buitenland

Trump komt met initiatief om zorgkosten burger omlaag te krijgen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.

8 minuten geleden
Topfiguur Hamas gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza

DEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.

13 minuten geleden
Weer prominent lid Britse conservatieven naar partij Farage

LONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.

1 uur geleden
Vierde motie van wantrouwen tegen Von der Leyen

BRUSSEL (ANP) - Tegen de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is opnieuw een motie van wantrouwen ingediend. De uiterst rechtse fractie Patriotten voor Europa diende de motie donderdag in vanwege haar rol rond het vrijhandelsakkoord van de EU met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay.

1 uur geleden
VN-chef boos op wereldleiders die samenwerking laten afsterven

NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft uitgehaald naar wereldleiders die in zijn ogen de internationale samenwerking laten afsterven. Hij noemde geen leiders of landen bij naam, maar sprak van grote geopolitieke verdeeldheid en veroordeelde alle schendingen van het internationale recht.

1 uur geleden
Defensieplannen acht landen goedgekeurd door Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".

1 uur geleden
Oekraïense overheid neemt crisismanagement Kyiv over

KYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.

2 uur geleden