Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer kopstuk Europese Commissie op weg naar andere baan

Weer kopstuk Europese Commissie op weg naar andere baan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verliest opnieuw een kopstuk. Na Frans Timmermans is ook de Deense Eurocommissaris Margrethe Vestager, die verantwoordelijk was voor het belangrijke Europese mededingingsbeleid, op weg naar een nieuwe baan.

Vestager legt haar werk voor de commissie voorlopig neer omdat ze voorzitter van de Europese Investeringsbank (EIB) wil worden. De Belgische Eurocommissaris Didier Reynders, eveneens een liberaal, neemt haar taken over.

De 55-jarige Deense had al sinds 2014 de eerlijke concurrentie op de gemeenschappelijke Europese markt onder haar hoede. Ze groeide uit tot de schrik van Big Tech en deelde miljardenboetes uit aan grote Amerikaanse internetbedrijven als Apple en Google. Ze won zo ook in Brussel aan invloed en was sinds 2019 een van de vicevoorzitters van de commissie.

Geduchte concurrent

Om zich helemaal te kunnen richten op haar kandidatuur, neemt Vestager nu onbetaald verlof, laat ze weten. Om EIB-voorzitter te worden moet ze nog wel afrekenen met een geduchte concurrent, de Spaanse minister Nadia Calviño. Mocht ze die strijd verliezen, dan zou ze op haar oude post kunnen terugkeren.

Afgelopen zomer verloor de commissie ook al tweede man Frans Timmermans. Hij werd lijsttrekker van de combinatie PvdA-GroenLinks.

Meer uit Buitenland

1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

2 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

4 uur geleden
Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

5 uur geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

5 uur geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

6 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

6 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

7 uur geleden