Weer kleinere stijging aantal coronadoden Spanje
MADRID (ANP/RTR) - Het dodental door het coronavirus in Spanje is de afgelopen 24 uur toch weer iets minder snel gestegen dan de dag ervoor. Het ministerie van Volksgezondheid meldde donderdag 213 nieuwe sterfgevallen tegen 244 op woensdag.
Het totale aantal doden door het virus staat nu op 26.070. In het land zijn 221.447 besmettingen vastgesteld, het meeste van alle landen in Europa.
Spanje versoepelt sinds enkele weken beetje bij beetje de lockdown-maatregelen. Zolang Spanjaarden een mondkapje dragen, mogen zij weer met het openbaar vervoer reizen. Bij cafés en restaurants kunnen mensen sinds maandag bestellen en afhalen. Sinds zaterdag mogen de Spanjaarden weer naar buiten om te fietsen, hardlopen of een andere sport te beoefenen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran de "prijs moet betalen" wegens het uitblijven van een vredesdeal tussen de landen. Zijn uitspraak op Truth Social volgt na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
17 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De aankondiging dat president Donald Trump naar de NAVO-top in Ankara komt is belangrijk voor de NAVO, zegt zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan. Trumps deelname helpt volgens de gastheer het bondgenootschap voor onrust te behoeden.
20 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt zich dit jaar wel degelijk herkiesbaar. Dat benadrukte zijn Likud-partij na uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump.
29 minuten geledenBELFAST (ANP) - De verdachte van de mesaanval in Belfast is woensdag via een videolink voor de rechtbank verschenen. Daar werd bekend dat de verdachte Hadi Alodid heet en dat hij niet op borgtocht vrijkomt, aldus Britse media. De 30-jarige Soedanees wordt verdacht van onder meer poging tot moord.
53 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne moet volgend jaar eigen luchtverdedigingsraketten hebben die de schaarse en dure Amerikaanse Patriots overbodig maken, zegt de Oekraïense fabrikant. De nieuwe FP-7.x-raket heeft afgelopen week de eerste proefvluchten goed doorstaan, meldt defensiebedrijf Fire Point in de Financial Times.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, komt toch niet vrij na ruim vier maanden in voorarrest. Een Noors gerechtshof stemde woensdag niet in met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder te kunnen zijn, melden Noorse media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft de rellen die volgden op een mesaanval in Belfast scherp veroordeeld. Hij noemde het geweld schokkend en onacceptabel. "Het is duidelijk dat mensen vannacht doelgericht zijn aangevallen vanwege hun afkomst en dat tolereer ik niet."
2 uur geleden