Weer kleinere stijging aantal coronadoden Spanje
MADRID (ANP/RTR) - Het dodental door het coronavirus in Spanje is de afgelopen 24 uur toch weer iets minder snel gestegen dan de dag ervoor. Het ministerie van Volksgezondheid meldde donderdag 213 nieuwe sterfgevallen tegen 244 op woensdag.
Het totale aantal doden door het virus staat nu op 26.070. In het land zijn 221.447 besmettingen vastgesteld, het meeste van alle landen in Europa.
Spanje versoepelt sinds enkele weken beetje bij beetje de lockdown-maatregelen. Zolang Spanjaarden een mondkapje dragen, mogen zij weer met het openbaar vervoer reizen. Bij cafés en restaurants kunnen mensen sinds maandag bestellen en afhalen. Sinds zaterdag mogen de Spanjaarden weer naar buiten om te fietsen, hardlopen of een andere sport te beoefenen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."
34 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.
39 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW is zaterdag de toegang tot het Witte Huis ontzegd, melden beide nieuwszenders. Donald Trump had vrijdag aangekondigd dat journalisten van deze zenders, samen met die van Politico, niet meer welkom waren in het Witte Huis.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Een verslaggever van persbureau AFP meldt dat een brandstoftank met het logo van staatsoliemaatschappij Saudi Aramco in brand staat.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.
7 uur geleden