Weer kind vermoord en verkracht in Pakistan
ISLAMABAD (ANP) - Pakistan is opnieuw opgeschrikt door de verkrachting van en de moord op een kind. Dit keer gaat het om een 5-jarig meisje dat eerder deze maand haar ouderlijk huis in Karachi verliet en later levenloos en verpakt in een doek op een vuilnisbelt in de buurt werd gevonden.
De politie heeft inmiddels dertig verdachten op het oog en hun DNA afgenomen. Volgens de politie was het meisje verkracht en daarna vermoord. Of van een groepsverkrachting sprake was, is niet duidelijk.
Boze buurtbewoners gingen de straat op om hun woede te uiten. Anderen verspreidden een foto van het meisje via social media en eisten gerechtigheid.
Kinderen zijn vaker slachtoffer van gruwelijke misdrijven in Pakistan. Vorige maand werd een 6-jarig meisje ontvoerd en vermoord in de provincie Khyber Pakhtukhwa. In 2018 ontstonden landelijke protesten na de moord op en verkrachting van een 7-jarig meisje.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."
4 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.
52 minuten geledenALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.
3 uur geledenBERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.
3 uur geleden