Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer kandidaat-directeur Europese Bankenautoriteit afgewezen

Weer kandidaat-directeur Europese Bankenautoriteit afgewezen

BRUSSEL (ANP) - Een commissie van het Europees Parlement heeft de kandidaat-directeur voor de Europese Bankenautoriteit (EBA) nipt afgewezen. François-Louis Michaud kreeg in een stemming in de commissie economische en monetaire zaken 24 stemmen tegen, 23 voor, met tien onthoudingen.

Onder meer groene en sociaaldemocratische leden stemden tegen de Fransman, omdat er geen vrouwelijke tegenkandidaat was. PvdA-Europarlementariër Paul Tang: "Gendergelijkheid is geen spelletje. Door niet aan onze eis te voldoen om een man én een vrouw te nomineren, zet EBA het parlement voor een blok. Maar wij staan ferm voor onze principes."

Als het voltallige parlement het oordeel van de commissie volgende week overneemt, moet de EBA een nieuwe kandidaat voordragen. Volgens Tang waait er momenteel "een progressieve wind" door het parlement. Hij klaagt al langer over de mannelijke dominantie in de economische besluitvorming in Europa.

Gerry Cross

Eerder blokkeerde het parlement al de kandidatuur van Gerry Cross, onder meer vanwege het lobbyverleden van de Ier die op 1 februari zou beginnen bij de in Parijs gevestigde toezichthouder. Cross was lobbyist voor AFME, de belangenorganisatie van de financiële sector in Europa. Ook toen speelde mee dat er geen vrouwelijke kandidaat was.

Over de vertrokken EBA-directeur Adam Farkas was ook al gedoe, vanwege zijn overstap naar hetzelfde AFME. EU-Ombudsman Emily O’Reilly oordeelde in mei over deze 'draaideuraffaire’ dat de EBA de carrièrestap van de Hongaar had moeten verbieden. Het parlement heeft hem de toegang voor twee jaar ontzegd.

Meer uit Financieel

Werkloosheid stabiel op 4 procent, wel stijging onder jongeren

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in november voor de derde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september en oktober zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

12 minuten geleden
Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

8 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

9 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

11 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

13 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

14 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

15 uur geleden