Weer kandidaat-directeur Europese Bankenautoriteit afgewezen
BRUSSEL (ANP) - Een commissie van het Europees Parlement heeft de kandidaat-directeur voor de Europese Bankenautoriteit (EBA) nipt afgewezen. François-Louis Michaud kreeg in een stemming in de commissie economische en monetaire zaken 24 stemmen tegen, 23 voor, met tien onthoudingen.
Onder meer groene en sociaaldemocratische leden stemden tegen de Fransman, omdat er geen vrouwelijke tegenkandidaat was. PvdA-Europarlementariër Paul Tang: "Gendergelijkheid is geen spelletje. Door niet aan onze eis te voldoen om een man én een vrouw te nomineren, zet EBA het parlement voor een blok. Maar wij staan ferm voor onze principes."
Als het voltallige parlement het oordeel van de commissie volgende week overneemt, moet de EBA een nieuwe kandidaat voordragen. Volgens Tang waait er momenteel "een progressieve wind" door het parlement. Hij klaagt al langer over de mannelijke dominantie in de economische besluitvorming in Europa.
Gerry Cross
Eerder blokkeerde het parlement al de kandidatuur van Gerry Cross, onder meer vanwege het lobbyverleden van de Ier die op 1 februari zou beginnen bij de in Parijs gevestigde toezichthouder. Cross was lobbyist voor AFME, de belangenorganisatie van de financiële sector in Europa. Ook toen speelde mee dat er geen vrouwelijke kandidaat was.
Over de vertrokken EBA-directeur Adam Farkas was ook al gedoe, vanwege zijn overstap naar hetzelfde AFME. EU-Ombudsman Emily O’Reilly oordeelde in mei over deze 'draaideuraffaire’ dat de EBA de carrièrestap van de Hongaar had moeten verbieden. Het parlement heeft hem de toegang voor twee jaar ontzegd.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
24 minuten geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
47 minuten geledenMANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen roept bijna 100.000 elektrische auto's terug vanwege mogelijke problemen met batterijmodules, maakte de Duitse transportautoriteit KBA dinsdag bekend. In Nederland moeten ongeveer 4000 auto's terug naar de garage ter controle.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft de export van aardgas naar Turkije stopgezet, nadat Israël vorige week het South Pars-gasveld had aangevallen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. South Pars is het grootste gasveld ter wereld, Iran deelt het veld met Qatar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.
2 uur geleden