Weer Israëlische luchtaanvallen op Rafah
RAFAH (ANP) - Israël heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op de grensstad Rafah in de Gazastrook. Volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid zijn daarbij meer dan vijftig doden gevallen.
Het Israëlische leger liet rond 03.00 uur lokale tijd weten dat het een reeks aanvallen had uitgevoerd op "terreurdoelen" in het zuiden van Gaza, die inmiddels was beëindigd. Het gaf geen verdere details.
Vrijdag gaf de Israëlische premier Benjamin Netanyahu de opdracht om Rafah, dat aan de grens met Egypte ligt, te ontruimen zodat het Israëlische leger leden van Hamas kan uitschakelen die zich daar zouden schuilhouden.
Die plannen leidden tot zware kritiek. Veel Palestijnen zijn juist vanuit het noorden en het midden van de Gazastrook gevlucht naar Rafah. De Amerikaanse president Joe Biden drong er zondag bij Israël op aan niet door te gaan met de militaire operatie in Rafah zonder een plan dat de veiligheid garandeert van de naar schatting 1 miljoen ontheemde Palestijnen die er hun toevlucht hebben gezocht.
Meer uit Buitenland
HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.
6 uur geleden