Weer Israëlische luchtaanvallen op Rafah
RAFAH (ANP) - Israël heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op de grensstad Rafah in de Gazastrook. Volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid zijn daarbij meer dan vijftig doden gevallen.
Het Israëlische leger liet rond 03.00 uur lokale tijd weten dat het een reeks aanvallen had uitgevoerd op "terreurdoelen" in het zuiden van Gaza, die inmiddels was beëindigd. Het gaf geen verdere details.
Vrijdag gaf de Israëlische premier Benjamin Netanyahu de opdracht om Rafah, dat aan de grens met Egypte ligt, te ontruimen zodat het Israëlische leger leden van Hamas kan uitschakelen die zich daar zouden schuilhouden.
Die plannen leidden tot zware kritiek. Veel Palestijnen zijn juist vanuit het noorden en het midden van de Gazastrook gevlucht naar Rafah. De Amerikaanse president Joe Biden drong er zondag bij Israël op aan niet door te gaan met de militaire operatie in Rafah zonder een plan dat de veiligheid garandeert van de naar schatting 1 miljoen ontheemde Palestijnen die er hun toevlucht hebben gezocht.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
13 minuten geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
35 minuten geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
3 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
4 uur geleden