Weer Israëlische luchtaanvallen op Rafah
RAFAH (ANP) - Israël heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op de grensstad Rafah in de Gazastrook. Volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid zijn daarbij meer dan vijftig doden gevallen.
Het Israëlische leger liet rond 03.00 uur lokale tijd weten dat het een reeks aanvallen had uitgevoerd op "terreurdoelen" in het zuiden van Gaza, die inmiddels was beëindigd. Het gaf geen verdere details.
Vrijdag gaf de Israëlische premier Benjamin Netanyahu de opdracht om Rafah, dat aan de grens met Egypte ligt, te ontruimen zodat het Israëlische leger leden van Hamas kan uitschakelen die zich daar zouden schuilhouden.
Die plannen leidden tot zware kritiek. Veel Palestijnen zijn juist vanuit het noorden en het midden van de Gazastrook gevlucht naar Rafah. De Amerikaanse president Joe Biden drong er zondag bij Israël op aan niet door te gaan met de militaire operatie in Rafah zonder een plan dat de veiligheid garandeert van de naar schatting 1 miljoen ontheemde Palestijnen die er hun toevlucht hebben gezocht.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
12 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
13 uur geleden