Weer iets minder woonruimte voor studenten
UTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoonruimtes is gestegen naar bijna 27.000. Dat is iets meer dan vorig jaar, blijkt uit de Landelijke monitor studentenhuisvesting 2022 van Kences, een kenniscentrum voor studentenhuisvesting. Dat denkt echter dat het tekort zal oplopen naar 44.800 in het leerjaar 2029/2030 in de twintig voornaamste studentensteden. De stijging van het tekort wordt volgens Kences voor 95 procent verklaard door de toename van internationale studenten, die hier veelal niets hebben om op terug te vallen.
Studenten zijn gemiddeld bijna de helft (47 procent) van hun besteedbaar inkomen kwijt aan woonlasten, becijferde het centrum. Die kosten zijn in Amsterdam, Den Haag, Haarlem en Rotterdam hoger dan gemiddeld. In Enschede, Nijmegen en Wageningen valt het althans in verhouding mee.
Een kwart van de studenten woont in een studio en dat is meer dan vroeger. Kences vindt dat niet zo'n beste ontwikkeling. "Opvallend is dat wonen op kamers, waar studenten voorzieningen als de keuken en woonkamer delen, goed is voor het welzijn van Nederlandse studenten. Studeren is een cruciale fase in het leven en het wonen op kamers draagt bij aan de sociaal-emotionele ontwikkeling van studenten", zegt Kences-directeur Jolan de Bie op basis van eigen onderzoek.
Daarbij zijn kamers minder aantrekkelijk voor andere groepen dan studenten, waardoor ze - indien voorradig - eerder aan die studenten toevallen. Studio's zijn echter winstgevender voor de aanbieders. "De overheid betaalt via de huurtoeslag gemiddeld 333 euro per maand aan alle partijen die in studio’s investeren. Partijen die in nieuwe kamers investeren krijgen helemaal niks. En dit klopt niet", aldus De Bie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Jos Leijendekkers, alias Bolle Jos, "distantieert zich met klem van de ongefundeerde aantijgingen, die stelselmatig op allerlei vlak worden geventileerd jegens hem, dat hij betrokkenheid zou hebben gehad bij het incident gisteren in Overasselt". Dat zeggen zijn advocaten Jan-Hein Kuijpers en Guy Weski woensdag tegen het ANP.
12 minuten geledenOLDERTERP (ANP) - Een kleine veertig trekkers die zich woensdagochtend hadden verzameld bij het Friese dorp Olterterp zijn in colonne onderweg naar Leeuwarden, ziet een ANP-verslaggever. Ook op andere plekken in Friesland verzamelden boeren met trekkers zich om gezamenlijk naar de provinciehoofdstad te rijden.
43 minuten geledenWICKLOW (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege de drones met explosieven die zijn gevonden op en rond het vliegveld van de Duitse stad Leipzig, laat minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen weten. Hij zei dat voorafgaand aan informeel overleg met ministers van Buitenlandse Zaken van de EU en andere Europese landen in het Ierse Wicklow.
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is contact geweest met een van de vermiste Nederlanders na de overstroming in Nepal, meldt minister Tom Berendsen. Het gaat om de vrouw die in Nepal woont, meldde hij voorafgaand aan overleg met EU-buitenlandministers in het Ierse Wicklow. Hij sprak van "goed nieuws", maar wilde geen verdere informatie geven.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het huis aan de Ewijkseweg in Overasselt waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond, wordt woensdagochtend nog steeds beveiligd door zwaarbewapende agenten. De weg is afgezet tussen de padel- en tennisvereniging en de kruising met de Schoonenburgseweg, ziet een ANP-verslaggever.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Een Nederlandse automobilist is maandagavond in de Turkse provincie Edirne bewust ingereden op twee mensen met wie hij kort daarvoor ruzie had gekregen. De twee raakten gewond. De Nederlander ging er na de aanrijding vandoor, maar werd later aangehouden bij de grens met Bulgarije. Dat meldde het Turkse persbureau DHA dinsdagavond.
9 uur geledenTHOLEN (ANP) - Raadsleden en andere aanwezigen in het gemeentehuis in Tholen moesten dinsdagavond binnenblijven. Door een anti-azc-demonstratie voor het gemeentehuis was het te onveilig om de deuren te openen, meldt de politie.
9 uur geleden