Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer iets minder woonruimte voor studenten

Weer iets minder woonruimte voor studenten

UTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoonruimtes is gestegen naar bijna 27.000. Dat is iets meer dan vorig jaar, blijkt uit de Landelijke monitor studentenhuisvesting 2022 van Kences, een kenniscentrum voor studentenhuisvesting. Dat denkt echter dat het tekort zal oplopen naar 44.800 in het leerjaar 2029/2030 in de twintig voornaamste studentensteden. De stijging van het tekort wordt volgens Kences voor 95 procent verklaard door de toename van internationale studenten, die hier veelal niets hebben om op terug te vallen.

Studenten zijn gemiddeld bijna de helft (47 procent) van hun besteedbaar inkomen kwijt aan woonlasten, becijferde het centrum. Die kosten zijn in Amsterdam, Den Haag, Haarlem en Rotterdam hoger dan gemiddeld. In Enschede, Nijmegen en Wageningen valt het althans in verhouding mee.

Een kwart van de studenten woont in een studio en dat is meer dan vroeger. Kences vindt dat niet zo'n beste ontwikkeling. "Opvallend is dat wonen op kamers, waar studenten voorzieningen als de keuken en woonkamer delen, goed is voor het welzijn van Nederlandse studenten. Studeren is een cruciale fase in het leven en het wonen op kamers draagt bij aan de sociaal-emotionele ontwikkeling van studenten", zegt Kences-directeur Jolan de Bie op basis van eigen onderzoek.

Daarbij zijn kamers minder aantrekkelijk voor andere groepen dan studenten, waardoor ze - indien voorradig - eerder aan die studenten toevallen. Studio's zijn echter winstgevender voor de aanbieders. "De overheid betaalt via de huurtoeslag gemiddeld 333 euro per maand aan alle partijen die in studio’s investeren. Partijen die in nieuwe kamers investeren krijgen helemaal niks. En dit klopt niet", aldus De Bie.

Meer uit Binnenland

Eerste bewoners seniorenflat Vlissingen kunnen terug na explosie

VLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.

19 minuten geleden
Kamermeerderheid: EU moet 'handelsbazooka' achter de hand houden

DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie moet het pakket met verregaande sancties tegen de VS - de zogeheten handelsbazooka - achter de hand houden als president Donald Trump zijn claim op Groenland niet laat varen, vindt een Kamermeerderheid. Een motie hierover die GroenLinks-PvdA gaat indienen, kan rekenen op de steun van in elk geval CDA, D66, 50PLUS, ChristenUnie, SP, Partij voor de Dieren en Volt.

1 uur geleden
Code oranje in noorden om gladheid in nacht en ochtend

DE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.

1 uur geleden
Omroep: Afghaanse vrouw uit documentaire Hila Noorzai vrijgelaten

HILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.

1 uur geleden
Nederlandse coproductie The Secret Agent in race voor vier Oscars

LOS ANGELES (ANP) - De Braziliaanse film The Secret Agent van regisseur Kleber Mendonça Filho heeft donderdag vier Oscarnominaties in de wacht gesleept. De film is mede geproduceerd door het Nederlandse productiehuis Lemming Film.

1 uur geleden
Komende twee jaar 4000 nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam heeft met de woningcorporaties afspraken gemaakt om de komende twee jaar ruim 4000 nieuwe sociale huurwoningen te bouwen in de stad. In de stad is behoefte aan tienduizenden sociale huurwoningen. Mensen staan soms acht tot tien jaar op de wachtlijst voor een huis. Het merendeel van de onderkomens wordt gebouwd voor studenten, jongeren en ouderen.

2 uur geleden
Slachtoffer explosie Nieuwkuijk laat verdachten letselfoto's zien

DEN BOSCH (ANP) - De vrouw die haar rechterbeen is verloren door een zware explosie in haar woning in het Brabantse Nieuwkuijk heeft in de rechtbank in Den Bosch de drie verdachten geconfronteerd met foto's van het letsel dat ze in november 2024 opliep.

2 uur geleden