Weer iets minder grote toename coronadoden Spanje
MADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door het coronavirus in Spanje is het afgelopen etmaal toegenomen met 523. Dat liet het ministerie van Volksgezondheid weten. Het aantal was iets minder dan de 567 sterfgevallen een dag eerder.
Het totaalaantal doden door het virus is nu 18.579. Ook het aantal besmettingen groeide weer. Dat steeg van 172.541 naar 177.633.
Minister van Volksgezondheid Salvador Illa verklaarde dinsdag dat de coronacijfers in zijn land aan het afvlakken waren. De dagelijkse toename in het aantal besmettingen laat een dalende trend zien sinds de piek eind vorige maand met 9000 besmettingen in een dag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger is begonnen met het inzetten van surveillancedrones boven de Gazastrook, meldt The New York Times (NYT) op basis van militaire functionarissen. De drones moeten bijdragen aan een "bredere inspanning" om ervoor te zorgen dat zowel Israël als Hamas zich houdt aan de eerder deze maand gesloten wapenstilstand, aldus de krant.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Verscheidene VN-medewerkers die werken in de door de Houthi-rebellen bezette Jemenitische hoofdstad Sanaa, zijn gearresteerd op beschuldiging van spionage voor Israël. Dat meldt persbureau AFP op basis van een veiligheidsbron.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt plannen om cocaïnefaciliteiten en drugshandelsroutes binnen Venezuela aan te vallen, meldt zender CNN op basis van drie Amerikaanse functionarissen. Ze voegden eraan toe dat Trump er nog geen definitief besluit over heeft genomen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan de Colombiaanse president Gustavo Petro. Volgens de Amerikanen weigert Petro de cocaïnestroom vanuit zijn land naar de VS te stoppen. Ook Petro's vrouw en zoon en minister Armando Benedetti van Binnenlandse Zaken zijn doelwit van de niet-gespecificeerde sancties.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Turkije heeft een ambassadeur aangesteld voor Syrië. Hakan Fidan, de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, heeft zijn plaatsvervanger Nuh Yilmaz aangewezen als nieuwe ambassadeur voor het land. Turkije heeft sinds de val van het dictatoriale regime van Bashar al-Assad de interimregering van interimpresident Ahmed al-Sharaa gesteund.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat de bondgenoten in de zogenoemde coalitie van bereidwilligen nog voor kerst een oplossing moeten bereiken over leningen voor Oekraïne. "We moeten ervoor zorgen dat we vóór kerstavond een oplossing hebben, zodat we Oekraïne de komende jaren kunnen financieren", zei ze tijdens een persconferentie samen met andere Europese leiders.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zal een manier moeten vinden om zijn eigen luchtverdediging op orde te krijgen. Dat zei president Volodymyr Zelensky vrijdag tijdens een gezamenlijke persconferentie met de zogenoemde coalition of the willing. Hoewel het land zo'n 60 procent van de benodigde wapens inmiddels zelf produceert, is het in de oorlog tegen Rusland nog altijd sterk afhankelijk van westerse wapensystemen, zoals de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen en -raketten.
9 uur geleden