Weer iemand opgepakt voor stelen persoonsgegevens bij GGD
UTRECHT (ANP) - Een zesde man is gearresteerd voor diefstal van persoonsgegeven uit de coronasystemen van de GGD. Het gaat om een 18-jarige man uit Den Haag. Hij werd afgelopen vrijdag opgepakt, heeft de politie maandag bekendgemaakt.
De zaak kwam eind januari aan het licht, toen RTL Nieuws ontdekte dat gegevens van mensen die zich op het coronavirus hadden laten testen, te koop werden aangeboden via de chatapp Telegram. Het ging onder meer om namen, adressen, telefoonnummers, geboortedata en burgerservicenummers. Zulke gegevens zijn heel interessant voor cybercriminelen. Zij kunnen de nietsvermoedende gedupeerden benaderen en proberen om ze geld af te troggelen. Maar ze kunnen zich ook bij bedrijven voordoen als de gedupeerden en zo bijvoorbeeld abonnementen afsluiten.
Een 23-jarige man uit Alblasserdam en een 21-jarige man uit Heiloo werden vrij snel opgepakt. Ze werkten voor een callcenter dat de GGD gebruikt voor het maken van afspraken. Zo hadden ze toegang tot de computersystemen en daar zouden ze de persoonsgegevens uit geëxporteerd hebben.
Later arresteerde de politie ook een man van 25 uit Amstelveen, een 22-jarige man uit Heiloo en een 21-jarige Rotterdammer. De eerste twee verdachten zitten nog vast, de andere drie zijn inmiddels weer vrijgelaten maar blijven verdachte. Het is niet bekend of de Hagenaar nog in hechtenis zit.
Het Openbaar Ministerie (OM) wil niet zeggen wat de rol van de vier overige verdachten was en houdt het erop dat ze mogelijk betrokken waren. Bovendien zegt het OM niets over in beslag genomen spullen. Het is ook niet bekend of de latere vier verdachten, net als de eerste twee, voor de GGD werkten.
De politie die onderzoekt of mensen de persoonsgegevens hebben gekocht, zegt dat "nog niet" te kunnen uitsluiten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond naar het Midden-Oosten om daar reizigers op te halen die zijn gestrand door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Hij zei niet naar welk land het vliegtuig gaat. In de regio zijn vermoedelijk duizenden Nederlanders gestrand.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.
2 uur geleden