Weer iemand opgepakt voor stelen persoonsgegevens bij GGD
UTRECHT (ANP) - Een zesde man is gearresteerd voor diefstal van persoonsgegeven uit de coronasystemen van de GGD. Het gaat om een 18-jarige man uit Den Haag. Hij werd afgelopen vrijdag opgepakt, heeft de politie maandag bekendgemaakt.
De zaak kwam eind januari aan het licht, toen RTL Nieuws ontdekte dat gegevens van mensen die zich op het coronavirus hadden laten testen, te koop werden aangeboden via de chatapp Telegram. Het ging onder meer om namen, adressen, telefoonnummers, geboortedata en burgerservicenummers. Zulke gegevens zijn heel interessant voor cybercriminelen. Zij kunnen de nietsvermoedende gedupeerden benaderen en proberen om ze geld af te troggelen. Maar ze kunnen zich ook bij bedrijven voordoen als de gedupeerden en zo bijvoorbeeld abonnementen afsluiten.
Een 23-jarige man uit Alblasserdam en een 21-jarige man uit Heiloo werden vrij snel opgepakt. Ze werkten voor een callcenter dat de GGD gebruikt voor het maken van afspraken. Zo hadden ze toegang tot de computersystemen en daar zouden ze de persoonsgegevens uit geëxporteerd hebben.
Later arresteerde de politie ook een man van 25 uit Amstelveen, een 22-jarige man uit Heiloo en een 21-jarige Rotterdammer. De eerste twee verdachten zitten nog vast, de andere drie zijn inmiddels weer vrijgelaten maar blijven verdachte. Het is niet bekend of de Hagenaar nog in hechtenis zit.
Het Openbaar Ministerie (OM) wil niet zeggen wat de rol van de vier overige verdachten was en houdt het erop dat ze mogelijk betrokken waren. Bovendien zegt het OM niets over in beslag genomen spullen. Het is ook niet bekend of de latere vier verdachten, net als de eerste twee, voor de GGD werkten.
De politie die onderzoekt of mensen de persoonsgegevens hebben gekocht, zegt dat "nog niet" te kunnen uitsluiten.
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) neemt woensdag de rest van de dag geen rijtesten, tussentijdse toetsen en praktijkexamens voor auto, motor- en bromfiets meer af in Groningen, Friesland en Drenthe. In deze provincies is code rood afgegeven vanwege gladheid door ijzel. De weerwaarschuwing geldt in Friesland en Drenthe tot 12.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
10 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Enschede wil een rijverbod voor fatbikes in de voetgangerszone van de binnenstad tijdens de drukste momenten. Dat voorstel doet het college aan de gemeenteraad. Wethouder Marc Teutelink spreekt van "een heel goed voorstel dat juridisch verdedigbaar is". De wethouder heeft het ook juridisch laten checken, maar hij weet niet zeker of het juridisch haalbaar is. Meerdere gemeenten willen fatbikes weren, maar dat is lastig omdat er geen juridisch onderscheid is tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
27 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De kortsluiting bij Schiphol waardoor woensdagochtend het treinverkeer stil kwam te liggen, is veroorzaakt doordat iemand een heliumballon mee het perron op had genomen. Op beelden is te zien dat de "feestelijke ballon" de bovenleiding heeft geraakt, wat zorgde voor een grote vonkenregen en dus de kortsluiting, legt ProRail uit.
51 minuten geledenSCHIEDAM (ANP) - De politie heeft vier foto's en de naam gedeeld van de 49-jarige man uit Schiedam die donderdag 29 januari dood werd aangetroffen in zijn woning aan de Dirk van Wassenaarsstraat in de Zuid-Hollandse stad. De politie sluit een misdrijf niet uit en is op zoek naar getuigen die het slachtoffer de afgelopen twee weken hebben gezien.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Groningen geldt nog tot 14.00 uur code rood vanwege verraderlijke gladheid. Eerder werd de weerswaarschuwing al verlengd van 10.00 uur tot 12.00 uur voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe. In Friesland en Drenthe gaat de waarschuwing om 12.00 uur over in code geel. Groningen volgt dan om 14.00 uur.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe kan tot 12.00 uur niet worden opgestart vanwege het weer in de regio, meldt spoorbeheerder ProRail. Eerder was de verwachting dat er tot zeker 11.00 uur geen treinen zouden rijden.
2 uur geleden