Weer hongerstaker UM gestopt, nog drie over
MAASTRICHT (ANP) - Opnieuw heeft een student aan de Universiteit Maastricht (UM) een hongerstaking beëindigd. Drie studenten gaan nog door met de hongerstaking. Die moet kracht bijzetten aan hun eis dat de UM alle banden met Israël verbreekt.
"De kracht van de mensen in hongerstaking neemt steeds meer af, na de vijfde dag konden we nauwelijks meer opstaan en rondlopen zonder buiten adem te raken", aldus de overgebleven hongerstakers in een bericht aan het ANP. De activisten stellen dat door de houding van de UM het moreel van de groep hongerstakers gedaald zou zijn. Dat leidde ertoe dat een derde student aan het begin van de zesde dag is gestopt.
Afgelopen donderdag begonnen zes studenten met hun hongerstaking, maar inmiddels zijn er drie gestopt. De studenten die doorgaan verliezen naar eigen zeggen een kilo lichaamsgewicht per dag. De drie zeggen door te willen gaan totdat de universiteit hun eisen heeft ingewilligd. De hongerstakers maken deel uit van een groep van enkele tientallen studenten die een tentenkamp hebben opgeslagen in de tuin van een faculteit aan de Grote Gracht in Maastricht. Van de UM mogen ze daar blijven, mits ze zich rustig gedragen en geen vernielingen aanrichten.
Hongerstaking 'grimmige keuze'
Bestuursvoorzitter Rianne Letschert van de UM stelt dat het pinksterweekend op de universiteit rustig verlopen is. Maar ze wijst erop dat de afgelopen dagen veel geschreven en gepraat is over mensen die in hongerstaking zijn. "In hongerstaking gaan om een punt te maken is een grimmige keuze en we maken ons zorgen over hun gezondheid. Natuurlijk hebben we medische begeleiding aangeboden", aldus Letschert in een mail aan studenten en medewerkers van de UM.
De universiteit probeert naar eigen zeggen deze week nog een beslissing te nemen over hoe zij wil omgaan met instellingen in conflictgebieden in de wereld, te beginnen in Israël.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."
41 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geëist.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.
1 uur geleden