Weer honderden doden in Spanje, maar minder nieuwe besmettingen
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben dinsdag melding gemaakt van het laagste aantal nieuwe coronabesmettingen sinds 18 maart. Wel overleden weer honderden patiënten. Het dodental door de virusuitbraak is daarmee de 18.000 voorbij.
In het Zuid-Europese land is inmiddels bij 172.541 mensen vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen: 3045 meer dan een dag eerder. Het dodental steeg met 567 naar 18.056, een grotere stijging dan op maandag. Toen was de dood van 517 patiënten gemeld.
Spanje behoort wereldwijd tot de landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Alleen in de Verenigde Staten zijn meer besmettingen gemeld. De VS hebben ook het hoogste dodental ter wereld. Er overleden meer dan 23.000 patiënten met het virus.
Meer uit Buitenland
COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
8 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.
13 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een misser van het kabinet-Jetten om dinsdag niet de dialoog met Rusland te hervatten, maar met een steunbetuiging voor Oekraïne te komen. Dat schrijft de Russische ambassade in Nederland op X. In het bericht zegt de ambassade dit signaal "te hebben genoteerd".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
5 uur geleden