Weer honderden doden in Spanje, maar minder nieuwe besmettingen
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben dinsdag melding gemaakt van het laagste aantal nieuwe coronabesmettingen sinds 18 maart. Wel overleden weer honderden patiënten. Het dodental door de virusuitbraak is daarmee de 18.000 voorbij.
In het Zuid-Europese land is inmiddels bij 172.541 mensen vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen: 3045 meer dan een dag eerder. Het dodental steeg met 567 naar 18.056, een grotere stijging dan op maandag. Toen was de dood van 517 patiënten gemeld.
Spanje behoort wereldwijd tot de landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Alleen in de Verenigde Staten zijn meer besmettingen gemeld. De VS hebben ook het hoogste dodental ter wereld. Er overleden meer dan 23.000 patiënten met het virus.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
6 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
13 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
14 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
15 uur geleden