Weer honderden doden door coronavirus gemeld in Duitsland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsers zijn ook op de eerste dag van het nieuwe jaar geconfronteerd met grimmige statistieken over het coronavirus. Het dodental door de virusuitbraak steeg in een dag tijd met 553 naar 33.624, meldt het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM.
Het RKI meldde dat ondanks de lockdown ook bijna 23.000 nieuwe coronabesmettingen zijn vastgesteld. De Duitse autoriteiten hebben sinds het begin van de pandemie ruim 1,7 miljoen coronagevallen geregistreerd. Dat aantal ligt lager dan in andere grote Europese landen, zoals Frankrijk (2,6 miljoen), het Verenigd Koninkrijk (2,4 miljoen), Italië (2,1 miljoen) en Spanje (1,9 miljoen).
Duitsland maakte vlak voor de jaarwisseling nog melding van een recordaantal sterfgevallen. Het RKI registreerde op 30 december dat nog eens 1129 patiënten met het coronavirus waren overleden. Het was de eerste keer sinds het begin van de pandemie dat meer dan 1000 sterfgevallen waren gemeld in een dag tijd.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
8 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
10 uur geleden