Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer grote betogingen tegen Poetin in oosten Rusland

Weer grote betogingen tegen Poetin in oosten Rusland

CHABAROVSK (ANP/DPA) - Voor de derde achtereenvolgende zaterdag hebben duizenden mensen ondanks een demonstratieverbod in het Oost-Russische Chabarovsk betoogd voor een gevangengezette voormalige regiogouverneur. Volgens plaatselijke media waren er tienduizenden op de been, nog meer dan een week geleden. De autoriteiten in de stad, die circa 6000 kilometer van de hoofdstad Moskou ligt, telden 6500 betogers.

De betogers droegen portretten van de deze maand gearresteerde Sergej Foergal en riepen dat ze hem gekozen hebben en hem terug willen. President Poetin heeft hem afgelopen maandag officieel uit zijn functie gezet.

Foergal won in 2018 de plaatselijke verkiezingen van een kandidaat die Kremlin naar voren had geschoven. De 50-jarige politicus is naar Moskou gevlogen waar hij in voorarrest zit. Hij wordt ervan verdacht in de jaren 2004 en 2005 betrokken te zijn geweest bij verscheidene moorden op zakenlieden in de regio. Poetin heeft een partijgenoot van Foergal, Michail Degtjarjov, als interim-gouverneur aangesteld. Foergal en Degtjarjov zijn lid van de Liberaal-Democratische Partij, een partij die ondanks de naam een ultranationalistische partij is onder leiding van de roemruchte Vladimir Zhirinovsky.

Een voorman van de oppositie in Rusland, Aleksej Navalni, klaagde dat Poetin doet of er niets aan de hand is en de massale protesten in het Russische Verre Oosten van het land verzwijgt. Er zouden in meerdere steden betogingen zijn geweest tegen het beleid van president Poetin.

Meer uit Buitenland

Israël: hoogste leider Khamenei van Iran is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.

23 minuten geleden
Netanyahu: veel aanwijzingen dat Khamenei dood is

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.

38 minuten geleden
Lokale media: dertig bommen op woning Khamenei gegooid

TEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.

39 minuten geleden
Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

2 uur geleden
Von der Leyen: Europa veroordeelt onrechtvaardige aanvallen Iran

BRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.

2 uur geleden
Israël: zo'n 200 toestellen ingezet bij historisch grote aanval

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.

2 uur geleden