Weer grote betogingen tegen Poetin in oosten Rusland
CHABAROVSK (ANP/DPA) - Voor de derde achtereenvolgende zaterdag hebben duizenden mensen ondanks een demonstratieverbod in het Oost-Russische Chabarovsk betoogd voor een gevangengezette voormalige regiogouverneur. Volgens plaatselijke media waren er tienduizenden op de been, nog meer dan een week geleden. De autoriteiten in de stad, die circa 6000 kilometer van de hoofdstad Moskou ligt, telden 6500 betogers.
De betogers droegen portretten van de deze maand gearresteerde Sergej Foergal en riepen dat ze hem gekozen hebben en hem terug willen. President Poetin heeft hem afgelopen maandag officieel uit zijn functie gezet.
Foergal won in 2018 de plaatselijke verkiezingen van een kandidaat die Kremlin naar voren had geschoven. De 50-jarige politicus is naar Moskou gevlogen waar hij in voorarrest zit. Hij wordt ervan verdacht in de jaren 2004 en 2005 betrokken te zijn geweest bij verscheidene moorden op zakenlieden in de regio. Poetin heeft een partijgenoot van Foergal, Michail Degtjarjov, als interim-gouverneur aangesteld. Foergal en Degtjarjov zijn lid van de Liberaal-Democratische Partij, een partij die ondanks de naam een ultranationalistische partij is onder leiding van de roemruchte Vladimir Zhirinovsky.
Een voorman van de oppositie in Rusland, Aleksej Navalni, klaagde dat Poetin doet of er niets aan de hand is en de massale protesten in het Russische Verre Oosten van het land verzwijgt. Er zouden in meerdere steden betogingen zijn geweest tegen het beleid van president Poetin.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
1 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
10 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
12 uur geleden