Weer grote betogingen tegen Poetin in oosten Rusland
CHABAROVSK (ANP/DPA) - Voor de derde achtereenvolgende zaterdag hebben duizenden mensen ondanks een demonstratieverbod in het Oost-Russische Chabarovsk betoogd voor een gevangengezette voormalige regiogouverneur. Volgens plaatselijke media waren er tienduizenden op de been, nog meer dan een week geleden. De autoriteiten in de stad, die circa 6000 kilometer van de hoofdstad Moskou ligt, telden 6500 betogers.
De betogers droegen portretten van de deze maand gearresteerde Sergej Foergal en riepen dat ze hem gekozen hebben en hem terug willen. President Poetin heeft hem afgelopen maandag officieel uit zijn functie gezet.
Foergal won in 2018 de plaatselijke verkiezingen van een kandidaat die Kremlin naar voren had geschoven. De 50-jarige politicus is naar Moskou gevlogen waar hij in voorarrest zit. Hij wordt ervan verdacht in de jaren 2004 en 2005 betrokken te zijn geweest bij verscheidene moorden op zakenlieden in de regio. Poetin heeft een partijgenoot van Foergal, Michail Degtjarjov, als interim-gouverneur aangesteld. Foergal en Degtjarjov zijn lid van de Liberaal-Democratische Partij, een partij die ondanks de naam een ultranationalistische partij is onder leiding van de roemruchte Vladimir Zhirinovsky.
Een voorman van de oppositie in Rusland, Aleksej Navalni, klaagde dat Poetin doet of er niets aan de hand is en de massale protesten in het Russische Verre Oosten van het land verzwijgt. Er zouden in meerdere steden betogingen zijn geweest tegen het beleid van president Poetin.
Meer uit Buitenland
SOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".
58 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
10 uur geleden