Weer grote betogingen tegen Poetin in oosten Rusland
CHABAROVSK (ANP/DPA) - Voor de derde achtereenvolgende zaterdag hebben duizenden mensen ondanks een demonstratieverbod in het Oost-Russische Chabarovsk betoogd voor een gevangengezette voormalige regiogouverneur. Volgens plaatselijke media waren er tienduizenden op de been, nog meer dan een week geleden. De autoriteiten in de stad, die circa 6000 kilometer van de hoofdstad Moskou ligt, telden 6500 betogers.
De betogers droegen portretten van de deze maand gearresteerde Sergej Foergal en riepen dat ze hem gekozen hebben en hem terug willen. President Poetin heeft hem afgelopen maandag officieel uit zijn functie gezet.
Foergal won in 2018 de plaatselijke verkiezingen van een kandidaat die Kremlin naar voren had geschoven. De 50-jarige politicus is naar Moskou gevlogen waar hij in voorarrest zit. Hij wordt ervan verdacht in de jaren 2004 en 2005 betrokken te zijn geweest bij verscheidene moorden op zakenlieden in de regio. Poetin heeft een partijgenoot van Foergal, Michail Degtjarjov, als interim-gouverneur aangesteld. Foergal en Degtjarjov zijn lid van de Liberaal-Democratische Partij, een partij die ondanks de naam een ultranationalistische partij is onder leiding van de roemruchte Vladimir Zhirinovsky.
Een voorman van de oppositie in Rusland, Aleksej Navalni, klaagde dat Poetin doet of er niets aan de hand is en de massale protesten in het Russische Verre Oosten van het land verzwijgt. Er zouden in meerdere steden betogingen zijn geweest tegen het beleid van president Poetin.
Meer uit Buitenland
WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
13 minuten geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
8 uur geleden