Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer groei in december voor Chinese industrie

Weer groei in december voor Chinese industrie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese industrie is afgelopen maand weer gegroeid na een lichte krimp in november. Industriebedrijven produceerden en verkochten meer, maar ondernemers blijven minder werknemers aannemen. Dat kan duiden op een ongelijk herstel of weinig vertrouwen in aanhoudend herstel.

De inkoopmanagersindex van Caixin en IHS Markit dook in november naar 49,9, waar alles onder de 50 duidt op krimp. Economen hadden in doorsnee gerekend dat de graadmeter, die de bedrijvigheid in de industrie weergeeft, afgelopen maand precies op de neutrale stand van 50 uit zou komen. In werkelijkheid was er een groei naar 50,9.

De cijfers komen niet helemaal overeen met de inkoopmanagersindex die de Chinese overheid vorige week bekendmaakte. De overheid kijkt bij het samenstellen evenwel vooral naar staatsondernemingen en grote bedrijven, terwijl bij de Caixin/IHS Markit-graadmeter meer wordt gekeken naar kleinere en private ondernemingen.

Volgens analisten duiden de cijfers op een stabilisering van de markt, maar zijn er "nog altijd waarschuwingssignalen". Met name de zwakke arbeidsmarkt wordt gezien als problematisch. Bovendien heeft China nog altijd een beleid om tot nul coronabesmettingen te komen en neemt daarvoor draconische maatregelen zoals volledige lockdowns van steden zoals momenteel Xi'an. Die hebben ook hun weerslag op de economie.

Meer uit Financieel

Gemengde reacties na verdubbeling staalheffingen door Trump

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Beleggers in Amerikaanse staalbedrijven reageren enthousiast op de verdubbeling van de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium, die president Donald Trump heeft aangekondigd. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street gingen aandelen van staalproducent Cleveland-Cliffs wel 26 procent omhoog. Vanuit handelspartners Canada en Australië werd de tariefsverhoging juist direct veroordeeld.

1 uur geleden
Bloomberg: VS willen beperkingen op Chinese techsector uitbreiden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de beperkingen op de Chinese techsector uitbreiden. De Verenigde Staten willen beperkingen voor dochterondernemingen van bedrijven die onder de huidige restricties vallen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Weer veel meldingen over storing bij socialemediaplatform X

SAN FRANCISCO (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt vrijdagavond opnieuw met een storing te kampen. Het aantal meldingen op de website allestoringen.nl over problemen met X liep rond 22.30 uur op tot zo'n 1700. Op de vergelijkbare site Downdetector werden rond hetzelfde tijdstip tienduizenden meldingen gedaan.

9 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na verklaringen Trump over China

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurzen in New York waren vrijdag terughoudend, nadat Wall Street eerder op de dag met verliezen was geopend. Beleggers reageerden op de beschuldiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij stelde dat China de overeenkomst tussen beide landen heeft geschonden over het verlagen van importheffingen. Daarmee waren de spanningen tussen de twee landen opnieuw opgelopen.

10 uur geleden
Trump wil met Xi praten over heffingen na beschuldiging over deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping praten om hun meningsverschillen over handel en importheffingen op te lossen. Dit heeft hij vrijdag gezegd tijdens een persconferentie in het Witte Huis, waarbij ook Tesla-topman Elon Musk aanwezig was.

10 uur geleden
Trump Media haalt 2,4 miljard dollar op voor aankoop bitcoins

WASHINGTON (ANP) - Het mediabedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social heeft ruim 2,4 miljard dollar (2,1 miljard euro) opgehaald bij institutionele beleggers om bitcoins te kopen. Trump Media & Technology heeft meer dan 1,4 miljard dollar aan aandelen verkocht en 1 miljard dollar aan obligaties.

11 uur geleden
Handelsakkoord met VS moet permanent zijn, zegt handelsexpert EU

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Europese Unie staat erop dat een akkoord in het handelsconflict met de Verenigde Staten permanent moet zijn. Dit heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

12 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!