Weer geen straf voor Duitse oud-kanselier om Russische banden
HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse sociaaldemocraten (SPD) leggen oud-bondskanselier Gerhard Schröder geen straf op voor zijn banden met Rusland. Een arbitragecommissie van de regeringspartij heeft dat besloten na nieuwe klachten, nadat vorige zomer werd besloten dat Schröder zijn lidmaatschap mocht behouden.
Het is volgens de commissie "niet met zekerheid" vast te stellen dat Schröder de partijregels heeft geschonden of zich schuldig heeft gemaakt aan oneervolle daden. De onderzoeken naar de voormalige regeringsleider begonnen na klachten die binnenkwamen naar aanleiding van de oorlog in Oekraïne.
Schröder regeerde van 1998 tot 2005 en werd later een vooraanstaand lobbyist voor Russische staatsenergiebedrijven zoals Rosneft en Gazprom. Zijn banden met Rusland waren al omstreden voordat Russische troepen Oekraïne binnenvielen. De politicus kwam extra onder vuur te liggen nadat hij, ondanks de oorlog, weigerde afstand te nemen van de Russische president Vladimir Poetin.
De commissie stelt in zijn oordeel dat het "mogelijk" is dat Duitse toppolitici de afgelopen 25 jaar de gevaren van de Duitse afhankelijkheid van Russische energievoorraden verkeerd hebben ingeschat. Het gaat volgens de commissie niet alleen om Schröder, maar ook om andere SPD'ers en leden van andere partijen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
9 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
9 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
11 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
13 uur geleden