Weer geen straf voor Duitse oud-kanselier om Russische banden
HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse sociaaldemocraten (SPD) leggen oud-bondskanselier Gerhard Schröder geen straf op voor zijn banden met Rusland. Een arbitragecommissie van de regeringspartij heeft dat besloten na nieuwe klachten, nadat vorige zomer werd besloten dat Schröder zijn lidmaatschap mocht behouden.
Het is volgens de commissie "niet met zekerheid" vast te stellen dat Schröder de partijregels heeft geschonden of zich schuldig heeft gemaakt aan oneervolle daden. De onderzoeken naar de voormalige regeringsleider begonnen na klachten die binnenkwamen naar aanleiding van de oorlog in Oekraïne.
Schröder regeerde van 1998 tot 2005 en werd later een vooraanstaand lobbyist voor Russische staatsenergiebedrijven zoals Rosneft en Gazprom. Zijn banden met Rusland waren al omstreden voordat Russische troepen Oekraïne binnenvielen. De politicus kwam extra onder vuur te liggen nadat hij, ondanks de oorlog, weigerde afstand te nemen van de Russische president Vladimir Poetin.
De commissie stelt in zijn oordeel dat het "mogelijk" is dat Duitse toppolitici de afgelopen 25 jaar de gevaren van de Duitse afhankelijkheid van Russische energievoorraden verkeerd hebben ingeschat. Het gaat volgens de commissie niet alleen om Schröder, maar ook om andere SPD'ers en leden van andere partijen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
5 uur geleden