Weer geen straf voor Duitse oud-kanselier om Russische banden
HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse sociaaldemocraten (SPD) leggen oud-bondskanselier Gerhard Schröder geen straf op voor zijn banden met Rusland. Een arbitragecommissie van de regeringspartij heeft dat besloten na nieuwe klachten, nadat vorige zomer werd besloten dat Schröder zijn lidmaatschap mocht behouden.
Het is volgens de commissie "niet met zekerheid" vast te stellen dat Schröder de partijregels heeft geschonden of zich schuldig heeft gemaakt aan oneervolle daden. De onderzoeken naar de voormalige regeringsleider begonnen na klachten die binnenkwamen naar aanleiding van de oorlog in Oekraïne.
Schröder regeerde van 1998 tot 2005 en werd later een vooraanstaand lobbyist voor Russische staatsenergiebedrijven zoals Rosneft en Gazprom. Zijn banden met Rusland waren al omstreden voordat Russische troepen Oekraïne binnenvielen. De politicus kwam extra onder vuur te liggen nadat hij, ondanks de oorlog, weigerde afstand te nemen van de Russische president Vladimir Poetin.
De commissie stelt in zijn oordeel dat het "mogelijk" is dat Duitse toppolitici de afgelopen 25 jaar de gevaren van de Duitse afhankelijkheid van Russische energievoorraden verkeerd hebben ingeschat. Het gaat volgens de commissie niet alleen om Schröder, maar ook om andere SPD'ers en leden van andere partijen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
41 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
8 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
8 uur geleden