
Weer forse toename aantal nieuwe coronabesmettingen Duitsland
BERLIJN (ANP/RTR) - Opnieuw is het aantal nieuwe coronabesmettingen dat in een laatste etmaal is vastgesteld in Duitsland fors toegenomen. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, meldde donderdag dat er in de laatste 24 uur 22.609 geregistreerde gevallen bij zijn gekomen.
Woensdag werden er nog 17.561 nieuwe gevallen gemeld, dinsdag 14.419 en maandag ging het om 10.824 nieuwe besmettingen. In totaal is het coronavirus nu bij 855.916 personen in Duitsland geconstateerd.
In het afgelopen etmaal overleden nog eens 251 personen in Duitsland aan de gevolgen van Covid-19. Het totale dodenaantal komt daarmee op 13.370 te staan.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP/RTR/DPA) - De autoriteiten in de Gazastrook melden dat zeker 45 Palestijnen zijn gedood door Israëlische troepen, terwijl ze stonden te wachten op hulpgoederen. Tientallen andere mensen raakten gewond, stelt het ministerie van Volksgezondheid in het gebied. Het incident vond plaats in het zuidelijke Khan Younis. Israël heeft nog niet gereageerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland een "massale" aanval heeft uitgevoerd. President Volodymyr Zelensky stelt dat daarbij 440 drones en 32 raketten zijn ingezet. "Kyiv heeft een van de vreselijkste aanvallen te verduren gekregen", schrijft hij op X.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De vier coalitiepartijen van de Belgische federale regering zijn het eens geworden over de afschaffing van de Senaat. Zij hebben samen echter te weinig zetels voor afschaffing ervan, waarvoor een tweederdemeerderheid nodig is. De vier partijen hebben de steun nodig van de oppositie.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël meldt dat het opnieuw een Iraanse topmilitair heeft gedood. "Ali Shadmani, de hoogste militaire functionaris en de belangrijkste militaire adviseur van Khamenei, werd gedood bij een IAF-aanval in het centrum van Teheran op basis van precieze inlichtingen", schrijft de krijgsmacht op X, verwijzend naar ayatollah Ali Khamenei en de Israëlische luchtmacht (IAF).
1 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Iran heeft opnieuw raketten afgevuurd op Israël. Iraanse staatsmedia berichten over een "rakettenregen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwijt de Franse president Emmanuel Macron onjuiste informatie te verspreiden over de redenen voor zijn vroegtijdige vertrek van de G7-top. Trump schreef op sociale media dat Macron ten onrechte claimde dat hij terugkeerde naar Washington om te werken aan een bestand tussen Israël en Iran. "Fout! Hij heeft geen idee waarom ik nu onderweg ben naar Washington, maar het heeft zeker niets te maken met een staakt-het-vuren. Het is veel groter dan dat."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft bij nachtelijke aanvallen minder dan tien ballistische raketten op Israël afgevuurd. Dat bericht de nieuwssite Times of Israel, op basis van cijfers van de Israëlische strijdkrachten.
2 uur geleden