Weer forse toename aantal coronadoden in Groot-Brittannië
LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn in 24 uur tijd 786 sterfgevallen als gevolg van het coronavirus geregistreerd. Het is de grootste toename tot nu toe. Inmiddels zijn in het land meer dan 6100 mensen bezweken aan de longaandoening die het virus veroorzaakt.
Het Britse ministerie van Gezondheid heeft laten weten dat er tot dusverre meer dan 213.000 mensen zijn getest op het virus en meer dan 55.000 bleken besmet. Het eerste sterfgeval als gevolg van het uit China afkomstige virus in Engeland was op 5 maart ten westen van Londen .
Een van de coronapatiënten is premier Boris Johnson die zondagavond in het ziekenhuis is opgenomen. Zijn toestand verslechterde en hij is overgeplaatst naar de afdeling intensive care. Hij heeft zijn taken overgedragen aan minister Dominic Raab (Buitenlandse Zaken). Maar Downing Street 10 heeft dinsdag beklemtoond dat er bij de premier geen longontsteking is geconstateerd. Hij is "stabiel en opgewekt", aldus een woordvoerder van de premier.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP/RTR) - Het vliegveld van Vilnius in Litouwen is weer open, meldt het nationale crisiscentrum van het land. Eerder op zaterdagochtend werd de luchthaven afgesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen.
29 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius in Litouwen is zaterdagochtend gesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen. Dat meldt het nationale crisiscentrum van het land. Volgens het centrum zijn NAVO-gevechtsvliegtuigen voor luchtbewaking boven de Baltische staten opgestegen.
55 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - De piloot die woensdag een andere piloot aanviel tijdens een vlucht van flydubai naar Tel Aviv probeerde een terroristische aanval uit te voeren, zegt de procureur-generaal van de Verenigde Arabische Emiraten volgens het staatspersbureau WAM.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Noordelijke Brug over de rivier de Dnipro in de Oekraïense hoofdstad Kyiv is zaterdag geraakt door een Russische aanval. Dat maakte burgemeester Vitali Klitsjko bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Voormalig congreslid en vriend van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, David Rivera, is vrijdag veroordeeld wegens het heimelijk lobbyen voor Venezuela bij de Amerikaanse regering, aldus media in de VS.
7 uur geleden