Weer een Zuid-Afrikaanse voetbalinternational omgekomen
MAMELODI (ANP) - Voor de tweede keer in amper een maand tijd is een Zuid-Afrikaanse voetbalinternational omgekomen bij een auto-ongeluk. De 25-jarige verdediger Motjeka Madisha van Mamelodi Sundowns kwam in de nacht van zaterdag op zondag door een ongeluk om het leven. "Met grote droefheid vernemen we het overlijden van Motjeka Madisha, verdediger van 'Bafana Bafana' en Mamelodi Sundowns", schrijft de nationale voetbalploeg op Twitter. "We zijn geschokt en kapot."
Bondscoach Molefi Ntseki omschrijft de 14-voudig international als een echte prof. "Professioneler dan Madisha zijn ze niet. Hij was altijd de eerste die het trainingsveld op liep en de laatste die weer naar huis ging. Hij lachte altijd en deed precies wat er van hem werd gevraagd. Hij was een rijzende ster."
Vorige maand kwam met Anele Ngcongca ook al een Zuid-Afrikaanse international om het leven bij een auto-ongeluk. De 33-jarige verdediger speelde het grootste deel van zijn carrière in België bij Racing Genk. Ngcongca kwam ruim vijftig keer in actie voor 'Bafana Bafana'. Ook hij speelde recent nog voor Mamelodi Sundowns, de club die zaterdag het 50-jarig bestaan vierde.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
19 uur geleden