Weer een nieuw coronarecord: 1756 besmettingen gemeld
DEN HAAG (ANP) - Voor de derde dag op rij heeft Nederland een recordaantal coronameldingen. Tussen woensdagochtend en donderdagochtend zijn 1756 bevestigde besmettingen gemeld. Dat is het hoogste aantal sinds het begin van de uitbraak in februari. Het oude record heeft slechts één dag standgehouden. Op woensdag meldde het coronadashboard van de overheid 1546 nieuwe besmettingen, en dat was een aanscherping van het record van dinsdag, toen 1387 gevallen binnenkwamen.
De 1756 meldingen van donderdag komen neer op 10,1 positieve tests op elke 100.000 mensen. Het is de eerste keer dat dit aantal boven de 10 uitkomt. Bij 7 besmettingen op 100.000 mensen gaan alarmbellen af. Dat is de zogenoemde signaalwaarde. Als dat aantal wordt overschreden, moet de overheid mogelijk maatregelen nemen om het aantal besmettingen terug te dringen. In de laatste zeven dagen lag het aantal positieve tests zes keer boven die grens. Het kabinet komt vermoedelijk vrijdag met nieuwe coronabeperkingen.
In Amsterdam testten 247 mensen positief. Dat is een plaatselijk record. Dinsdag telde de hoofdstad 246 vastgestelde besmettingen. In Rotterdam werden 162 gevallen gemeld, eentje minder dan op woensdag. In Den Haag steeg het aantal coronagevallen met 104. In de gemeente Utrecht werden tachtig positieve tests geregistreerd.
De gemeente Bodegraven-Reeuwijk telde naar verhouding de meeste besmettingen. Daar kwamen 21 nieuwe gevallen aan het licht, wat neerkomt op 60 per 100.000 inwoners.
In de afgelopen zeven dagen is het aantal bevestigde besmettingen met bijna 9600 toegenomen. Het totale aantal besmettingen nadert de 90.000. Met het huidige tempo zou volgende week de 100.000e besmetting in Nederland vastgesteld kunnen worden.
Meer uit Gezond
LEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.
2 weken geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Mensen die in de zorg werken, doen minder extra diensten nu de brandstofprijzen zo hoog zijn. Volgens beroepsorganisatie NU'91 krijgen ze de kosten niet genoeg vergoed en leggen ze er geld op toe. "Het kan niet zo zijn dat zorgprofessionals moeten betalen om hun werk te kunnen doen", zegt voorzitter Femke Merel van Kooten.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Van jongeren die recent hebben gevapet, gebruikt nog steeds een meerderheid de verboden vapes met een smaakje. Dat concludeert het Trimbos-instituut uit cijfers verzameld in 2025. Bijna alle ondervraagde jongeren die vapen, weten dat de verkoop van vapes met een smaakje verboden is in Nederland.
3 weken geleden