
Weer een kletsnatte maand, gemiddelde temperatuur normaal
HOUTEN (ANP) - Juli was opnieuw een kletsnatte maand. Gemiddeld viel in Nederland 109 millimeter regen, terwijl dat normaal gesproken 79 millimeter is, meldt Weeronline. Vooral in Enschede regende het veel, namelijk 209 millimeter. In enkele regio's, zoals het noorden van Limburg en in Drenthe en Friesland, viel meer dan 150 millimeter.
Op 9 juli gaf het KNMI code oranje af om hevige onweersbuien. Vooral in Limburg waren er problemen. Op 21 juli stond in Twente een stuk van de A1 onder water, wat tot veel vertragingen leidde op de weg. Die dag zijn meer dan 250 brandweerlieden op verschillende plaatsen ingezet om de wateroverlast te bestrijden.
Verder was het opnieuw wisselvallig wat betreft de temperatuur. De gemiddelde temperatuur van juli is daardoor normaal, met 18,1 graden. Gemiddeld gezien over de afgelopen dertig jaar werd het tussen de 18 en 18,5 graden in juli.
Nijmeegse Vierdaagse
De maand begon koel, maar in de tweede week warmde het snel op tot 28,2 graden in De Bilt. In het Limburgse Ell werd het op 9 juli zelfs tropisch warm met 32,2 graden. Daarna was het een periode opnieuw uitzonderlijk fris. Op 12 juli werd het slechts 15,4 graden.
Vervolgens warmde het opnieuw op tot zomerse temperaturen. De laatste etappe van de Nijmeegse Vierdaagse werd door de hitte met 10 kilometer ingekort. Een dag later, op 20 juli, werd het tropisch warm, met 30 graden in De Bilt.
Opwarming aarde
Sinds de industriële revolutie is de temperatuur op aarde flink gestegen. De zomertemperatuur was aan het begin van de twintigste eeuw gemiddeld nog rond de 15,5 graden. Door de langdurige uitstoot van fossiele brandstoffen is een zomer nu over het algemeen aanzienlijk warmer.
Meer uit Binnenland
KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlands militair transportvliegtuig vertrekt woensdagochtend vanaf Eindhoven naar Jordanië om het droppen van hulpgoederen boven Gaza mogelijk te maken. Dat meldt het ministerie van Defensie via een woordvoerder. Het toestel van het type C-130 wordt van tevoren gereed gemaakt voor de taak. De hulppakketten worden niet in Nederland ingeladen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de ontnemingszaak tegen de voortvluchtige drugshandelaar Jos Leijdekkers, ook bekend onder de bijnaam Bolle Jos. Dat heeft het OM maandag bekendgemaakt. Het OM had ruim 221 miljoen euro van Leijdekkers geëist, maar de rechtbank becijferde het aan de Staat te betalen bedrag op ruim 96 miljoen. Justitie volhardt in die eis.
5 uur geleden