Weer een drukke cijferweek voor beleggers
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers krijgen de komende beursweek opnieuw veel bedrijfsresultaten te verwerken. Maar maandag is het nog relatief rustig, ook op het macro-economische front. Beleggers moeten het die dag ook zonder sturing van Wall Street doen. De Amerikaanse beurshandel is dicht voor de viering van Presidents' Day.
Philips komt dinsdag mogelijk in beweging na de publicatie van zijn jaarverslag. Het zorgtechnologieconcern was vrijdag de grootste daler bij de hoofdfondsen op Beursplein 5, nadat persbureau Bloomberg meldde dat er nieuwe problemen zijn ontdekt bij de beademingsapparaten van Philips. Volgens het bedrijf waren deze problemen eerder al bekendgemaakt.
Woensdag openen onder meer verzekeraar ASR, JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts, dataleverancier Wolters Kluwer, chipbedrijf Besi en metalengroep AMG de boeken. Later in de week publiceren onder andere oliedienstverlener SBM Offshore, telecomconcern KPN, biotechnoloog Galapagos en bankbedrijf Van Lanschot de resultaten.
Consumentenvertrouwen
Buiten Nederland is het de beurt aan bijvoorbeeld veilingsite eBay, fabrikant van vleesvervangers Beyond Meat en de retailers Walmart en Home Depot. Op macro-economisch vlak kunnen beleggers uitkijken naar het consumentenvertrouwen in Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Ook komen er cijfers over de Duitse industrie en de consumentenuitgave in het Verenigd Koninkrijk.
De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, verloor vrijdag 0,8 procent op 765,04 punten. Over de hele afgelopen beursweek ging de toonaangevende index echter bijna 2 procent vooruit. De negatieve stemming van vrijdag kwam vooral door oplaaiende zorgen over verdere renteverhogingen. Die werden aangewakkerd door de waarschuwing van bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank. Volgens haar zijn beleggers nog onvoldoende bewust van de de risico's van blijvend hoge inflatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
3 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
10 uur geleden