Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer een drukke cijferweek voor beleggers

Weer een drukke cijferweek voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers krijgen de komende beursweek opnieuw veel bedrijfsresultaten te verwerken. Maar maandag is het nog relatief rustig, ook op het macro-economische front. Beleggers moeten het die dag ook zonder sturing van Wall Street doen. De Amerikaanse beurshandel is dicht voor de viering van Presidents' Day.

Philips komt dinsdag mogelijk in beweging na de publicatie van zijn jaarverslag. Het zorgtechnologieconcern was vrijdag de grootste daler bij de hoofdfondsen op Beursplein 5, nadat persbureau Bloomberg meldde dat er nieuwe problemen zijn ontdekt bij de beademingsapparaten van Philips. Volgens het bedrijf waren deze problemen eerder al bekendgemaakt.

Woensdag openen onder meer verzekeraar ASR, JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts, dataleverancier Wolters Kluwer, chipbedrijf Besi en metalengroep AMG de boeken. Later in de week publiceren onder andere oliedienstverlener SBM Offshore, telecomconcern KPN, biotechnoloog Galapagos en bankbedrijf Van Lanschot de resultaten.

Consumentenvertrouwen

Buiten Nederland is het de beurt aan bijvoorbeeld veilingsite eBay, fabrikant van vleesvervangers Beyond Meat en de retailers Walmart en Home Depot. Op macro-economisch vlak kunnen beleggers uitkijken naar het consumentenvertrouwen in Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Ook komen er cijfers over de Duitse industrie en de consumentenuitgave in het Verenigd Koninkrijk.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, verloor vrijdag 0,8 procent op 765,04 punten. Over de hele afgelopen beursweek ging de toonaangevende index echter bijna 2 procent vooruit. De negatieve stemming van vrijdag kwam vooral door oplaaiende zorgen over verdere renteverhogingen. Die werden aangewakkerd door de waarschuwing van bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank. Volgens haar zijn beleggers nog onvoldoende bewust van de de risico's van blijvend hoge inflatie.

Meer uit Financieel

Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

1 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

1 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiƫle markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israƫl hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

1 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

3 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

5 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

5 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

6 uur geleden