Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer Duitse politicus aangevallen

Weer Duitse politicus aangevallen

AALEN (ANP) - Weer is een Duitse politicus aangevallen. Het gaat deze keer om de parlementariër Roderich Kiesewetter van de christendemocratische oppositiepartij CDU. De 60-jarige werd belaagd tijdens een verkiezingscampagne in het Zuid-Duitse Aalen.

De afgevaardigde werd geduwd en geslagen. Hij liep schaafwonden op, maar had geen behandeling nodig. Hij wil afzien van aangifte als zijn aanvaller excuses aanbiedt, melden lokale media. De dader zou een kandidaat voor de gemeenteraad zijn.

De afgelopen tijd waren er meerdere vergelijkbare incidenten. Zo werd de Saksische sociaaldemocratische Europarlementariër Matthias Ecke begin mei in Dresden in elkaar geslagen. En onlangs werd de Berlijnse senator en oud-burgemeester Franziska Giffey (eveneens SPD) geslagen met een tas met harde inhoud. Ook meerdere Groenen en een uiterst rechtse politicus waren doelwit.

Meer uit Buitenland

Mariniers arriveren in Los Angeles, gouverneur hekelt Trump

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Honderden Amerikaanse mariniers zijn gearriveerd in Los Angeles op bevel van president Donald Trump. Even daarvoor had gouverneur Gavin Newsom van Californië gewaarschuwd dat "de democratie onder vuur ligt".

7 minuten geleden
Trump: Los Angeles is aangevallen door een 'buitenlandse vijand'

FAYETTEVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beweerd dat Los Angeles is binnengevallen door een "buitenlandse vijand". Trump had het over de aanhoudende protesten tegen zijn immigratiebeleid in de Californische stad. "We staan niet toe ​​dat een Amerikaanse stad wordt binnengevallen en veroverd door een buitenlandse vijand", zei Trump tegen troepen in de legerbasis Fort Bragg in North Carolina. Hij omschreef de demonstranten als "relschoppers die de buitenlandse invasie van ons land voortzetten".

1 uur geleden
Los Angeles stelt avondklok in deel van het stadscentrum in

LOS ANGELES (ANP) - In delen van het centrum van Los Angeles wordt vanavond (lokale tijd) een avondklok ingesteld. Dat meldt CNN op gezag van een bron dicht bij burgemeester Karen Bass.

3 uur geleden
Surinaamse NDP ook in officiële verkiezingsuitslag de grootste

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname hebben de verkiezingsautoriteiten de officiële verkiezingsuitslag bekendgemaakt, meldt nieuwssite StarNieuws. De zetelverdeling in De Nationale Assemblée (DNA) blijft ongewijzigd. De Nationale Democratische Partij (NDP) behaalt 18 zetels, de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) 17, de NPS en ABOP elk 6, de PL 2, de BEP en A20 elk 1 zetel.

7 uur geleden
Macron wil sociale media verbieden voor kinderen onder de 15

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag gezegd dat Frankrijk sociale media gaat verbieden voor kinderen onder de 15 jaar, als dit niet snel op Europees niveau wordt geregeld. Hij reageert daarmee op een steekpartij bij een middelbare school in de plaats Nogent, waar een onderwijsassistente werd doodgestoken door een 14-jarige leerling.

7 uur geleden
Oud-president Bolsonaro ontkent rol bij couppoging Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft dinsdag voor de rechter ontkend dat hij betrokken was bij een couppoging na zijn verkiezingsnederlaag in 2022. Bolsonaro verscheen voor het eerst in de beklaagdenbank in het proces tegen hem.

8 uur geleden
Californië vraagt rechter om inzet troepen in LA te blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Californië heeft een federale rechter gevraagd om de inzet van de Nationale Garde en mariniers in Los Angeles onmiddellijk te blokkeren. De federale regering van Trump besloot de Nationale Garde en de mariniers naar LA te sturen om protesten tegen het immigratiebeleid de kop in te drukken.

9 uur geleden