Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer dreigende taal Erdogan over Syrië

Weer dreigende taal Erdogan over Syrië

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Als er nog één Turkse militair gewond raakt in Noord-Syrië, zal Turkije waar dan ook in het gebied Syrische regeringstroepen aanvallen. Dat dreigement kwam woensdag van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Het Turkse staatshoofd beschuldigde daarbij Russische troepen van het veroorzaken van een "bloedbad' in de regio Idlib.

De spanningen tussen Turkije en Syrië zijn afgelopen week opgelaaid nadat over en weer beschietingen hadden plaatsgevonden. Al zeker dertien Turkse militairen zijn omgekomen door aanvallen van het Syrische leger en bevriende milities. Overleg tussen Turkije en Rusland, dat de Syrische regering steunt, liep maandag nergens op uit.

Erdogan liet woensdag in Ankara weten dat zijn land vastbesloten is de Syrische regeringstroepen uit bepaalde delen van de regio Idlib te verjagen. "We doen dit wat er ook voor nodig is, via de lucht of de grond."

Meer uit Buitenland

Ambassadeur VS roept Israël op tot vervolgen kolonisten om geweld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".

12 minuten geleden
Brandende toren stadhuis Franse Limoges stort in

LIMOGES (ANP) - De torenspits van het door vuur gegrepen historische stadhuis in het Franse Limoges is ingestort, zo is te zien op beelden op sociale media. Het negentiende-eeuwse stadhuis werd eerder op zaterdag in brand gestoken tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk, die ook tot uiting kwamen in Limoges. Op beelden is te zien hoe omstanders het uitschreeuwen als de toren ineenstort.

1 uur geleden
Zelensky: VS werken aan ontmoeting met Moskou

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een ontmoeting tussen Kyiv en Moskou. Dat meldt het Oekraïense staatspersbureau Ukrinform op gezag van president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Macron: we vormen een blok tegen wie chaos zaait

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zich uitgesproken tegen de onlusten deze zaterdag in zijn land. Op X schrijft het staatshoofd dat eenieder die zich schuldig heeft gemaakt aan vernieling en plundering zal worden vervolgd en gestraft. "We zullen een blok vormen tegen hen die chaos zaaien, zij die enkel en alleen onze instituties omver willen werpen en verhinderen dat zij die vreedzaam hun eisen uiten, dat kunnen doen", aldus Macron.

2 uur geleden
Relschoppers dringen Parijs' stadhuis binnen

PARIJS (ANP) - Relschoppers zijn binnengedrongen in het stadhuis van het 10e arrondissement in Parijs. Dat meldt Le Parisien. Volgens de krant was er op dat moment een bijeenkomst gaande rond de borstkankermaand. Aanwezigen zouden opgesloten zitten. Alexandra Cordebard, de burgemeester van het arrondissement, heeft de politie verzocht het pand te evacueren, aldus Le Parisien.

3 uur geleden
Senaatsverkiezing 'catastrofaal' voor Tsjechische coalitie

PRAAG (ANP/RTR) - De rechtse, eurosceptische partij ANO van premier Andrej Babiš heeft geen enkele senaatszetel weten te bemachtigen bij de verkiezingen. De belangrijkste Tsjechische oppositiepartijen hebben zaterdag de meeste stemmen behaald. Een derde van de zetels in Tsjechiës 'Eerste Kamer' was verkiesbaar.

3 uur geleden
Kolonisten vallen westerse diplomaten aan op bezette Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.

4 uur geleden