Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer doden tijdens noodweer in Zuid-Frankrijk

Weer doden tijdens noodweer in Zuid-Frankrijk

PARIJS (ANP/DPA) - Tijdens zware onweersbuien in het zuiden van Frankrijk zijn zaterdag minstens twee mensen om het leven gekomen. Diverse Franse media melden dat er door het noodweer in meerdere departementen sprake is van overstromingen. 15.000 huishoudens zaten zaterdagavond zonder stroom.

De afgelopen maanden is het zuiden van Frankrijk diverse malen getroffen door hevig noodweer en overstromingen. Daarbij vielen meerdere dodelijke slachtoffers. Begin december kwamen drie reddingswerkers tijdens slecht weer om bij een helikoptercrash in de buurt van Zuid-Franse plaats Marseille. Ze waren op weg naar het departement Var vanwege overstromingen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne en VS gaan in Zwitserland praten over beëindigen oorlog

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.

1 uur geleden
Zuid-Afrika benadrukt belang samenwerking bij start G20-top

JOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.

2 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro opgepakt

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.

3 uur geleden
Belarus verleent gratie aan 31 Oekraïners

MINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.

3 uur geleden
Aantal slachtoffers ontvoering Nigeria weer naar boven bijgesteld

ABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.

4 uur geleden
Vance: vredesplan moet Oekraïense soevereiniteit waarborgen

WASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.

6 uur geleden
Dodental overstromingen Vietnam loopt opnieuw verder op

HANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.

7 uur geleden