
Weer dodelijke aanval gemeld bij ophalen hulpgoederen in Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - De burgerbescherming in de Gazastrook meldt dat opnieuw veel slachtoffers zijn gevallen toen mensen hulpgoederen kwamen ophalen. Een woordvoerder zegt tegen persbureau AFP dat door een Israëlische aanval "met kogels en tankgranaten" 21 mensen zijn gedood en ongeveer 150 personen gewond zijn geraakt. Israël heeft daar nog niet op gereageerd, maar heeft steeds ontkend gericht op burgers te schieten.
De autoriteiten in het kustgebied maakten de afgelopen weken herhaaldelijk melding van de dood van mensen die hulpgoederen kwamen ophalen. In Gaza deelt de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF) sinds eind mei voedselhulp uit. De door Israël gesteunde organisatie doet dat op een beperkt aantal locaties. Gazanen zeggen soms uren te moeten lopen om distributiepunten te bereiken.
De incidenten leiden tot kritiek. Een groep mensenrechtenorganisaties drong maandag in een open brief aan op het opheffen van de GHF. Ze noemen het nieuwe systeem "dehumaniserend".
Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties stelde dinsdag dat tot dusver zeker 410 mensen zijn gedood bij aanvallen van het Israëlische leger terwijl ze locaties probeerden te bereiken waar de GHF hulpgoederen verdeelt. "Wanhopige, hongerige mensen in Gaza blijven voor een onmenselijke keuze staan: verhongeren of het risico lopen gedood te worden bij een poging om aan voedsel te komen", zei een woordvoerder.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in Den Haag een ontmoeting met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt dat de Israëlische krijgsmacht ook dinsdagochtend nog aanvallen heeft uitgevoerd op het land. Volgens het centrale militaire hoofdkwartier vonden aanvallen plaats in drie stadia plaats op Iraans grondgebied, ook nadat het bestand van kracht werd.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran wil ondanks de recente aanvallen op nucleaire complexen het eigen atoomprogramma voortzetten. Dat zei het hoofd van de Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) tegen staatsmedia.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran ontkent Israëlische berichten dat er weer raketlanceringen hebben plaatsgevonden, meldt de staatstelevisie. Volgens Israël heeft Iran het staakt-het-vuren geschonden. De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft daarom nieuwe aanvallen op Teheran aangekondigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de vijf belangrijkste Europese NAVO-landen en NAVO-chef Mark Rutte overleggen woensdag op de NAVO-top met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ze hadden hem liever uitgenodigd voor een officiële vergadering op de top, maar daartegen maakten de Verenigde Staten bezwaar.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De topman van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft verheugd gereageerd op berichten over een bestand tussen Israël en Iran. Directeur-generaal Rafael Grossi schreef op X dat hij de Iraanse buitenlandminister Abbas Araqchi al heeft uitgenodigd voor een gesprek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft het zogenoemde public forum van de NAVO-top in Den Haag afgetrapt met een vraagsessie van burgers uit de alliantie. Hij benadrukte trots te zijn dat de top in zijn thuisstad wordt georganiseerd.
2 uur geleden