Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer directe trein tussen Amsterdam en Londen vanaf 10 februari

Weer directe trein tussen Amsterdam en Londen vanaf 10 februari

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf 10 februari volgend jaar is het weer mogelijk om rechtstreeks met de trein van Amsterdam naar Londen te reizen, maakt treinreisaanbieder Eurostar bekend. Door werkzaamheden aan de Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal moesten reizigers een tijdlang overstappen in Brussel voor de paspoortcontrole.

Eerder deze maand werd bekend dat de verbouwing van de terminal grotendeels op tijd is afgerond, waardoor de directe treinverbinding volgend jaar hervat kan worden. Nu is dus ook duidelijk vanaf welke datum er precies weer directe treinen gaan rijden tussen Amsterdam Centraal en Londen.

Eurostar meldde eerder deze maand dat, ondanks de tijdige afronding van de verbouwing van de terminal, er meer problemen waren die betrouwbare dienstverlening in de weg stonden. De treinreisaanbieder dreigde meermaals met het tijdelijk schrappen van internationale reizen vanaf Amsterdam Centraal. Dit plan lijkt nu van de baan.

Grenscontroles marechaussee

Topvrouw Gwendoline Cazenave wilde dat Eurostar meer routes naar België en Frankrijk kon gebruiken om knelpunten op een deel van de hogesnelheidslijn in Zuid-Holland te omzeilen. Ze eiste ook dat het op Amsterdam CS gemakkelijker wordt om 400 meter lange treinen in te zetten en dat de marechaussee gratis grenscontroles zou uitvoeren.

Op twee van de drie punten heeft Eurostar zijn zin gekregen. Alleen de kwestie met de marechaussee is nog niet beslecht, laat een woordvoerster weten. Ze voegt toe dat Eurostar vanaf februari meer reizigers per trein naar Londen kan vervoeren, omdat de terminal groter is dan voorheen. Bovendien wordt het aantal stoelen per trein in de loop van volgend jaar verder verhoogd.

Tevredenheid alom

"Eurostar blijft zich inzetten voor een veelbelovende toekomst in Nederland", aldus Cazenave. "We bedanken onze partners NS en ProRail voor hun samenwerking om de directe verbinding naar Londen te hervatten en die naar Parijs en Brussel voort te zetten."

ProRail-topman John Voppen noemt het "fantastisch nieuws". NS-topman Wouter Koolmees is ook blij met het nieuws voor passagiers. Staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) is eveneens tevreden. "Dit zal internationale reizigers helpen de trein te kiezen als vervoermiddel tussen deze twee steden."

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

9 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

10 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

11 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

11 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

13 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

15 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

16 uur geleden