Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer directe trein tussen Amsterdam en Londen vanaf 10 februari

Weer directe trein tussen Amsterdam en Londen vanaf 10 februari

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf 10 februari volgend jaar is het weer mogelijk om rechtstreeks met de trein van Amsterdam naar Londen te reizen, maakt treinreisaanbieder Eurostar bekend. Door werkzaamheden aan de Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal moesten reizigers een tijdlang overstappen in Brussel voor de paspoortcontrole.

Eerder deze maand werd bekend dat de verbouwing van de terminal grotendeels op tijd is afgerond, waardoor de directe treinverbinding volgend jaar hervat kan worden. Nu is dus ook duidelijk vanaf welke datum er precies weer directe treinen gaan rijden tussen Amsterdam Centraal en Londen.

Eurostar meldde eerder deze maand dat, ondanks de tijdige afronding van de verbouwing van de terminal, er meer problemen waren die betrouwbare dienstverlening in de weg stonden. De treinreisaanbieder dreigde meermaals met het tijdelijk schrappen van internationale reizen vanaf Amsterdam Centraal. Dit plan lijkt nu van de baan.

Grenscontroles marechaussee

Topvrouw Gwendoline Cazenave wilde dat Eurostar meer routes naar Belgiƫ en Frankrijk kon gebruiken om knelpunten op een deel van de hogesnelheidslijn in Zuid-Holland te omzeilen. Ze eiste ook dat het op Amsterdam CS gemakkelijker wordt om 400 meter lange treinen in te zetten en dat de marechaussee gratis grenscontroles zou uitvoeren.

Op twee van de drie punten heeft Eurostar zijn zin gekregen. Alleen de kwestie met de marechaussee is nog niet beslecht, laat een woordvoerster weten. Ze voegt toe dat Eurostar vanaf februari meer reizigers per trein naar Londen kan vervoeren, omdat de terminal groter is dan voorheen. Bovendien wordt het aantal stoelen per trein in de loop van volgend jaar verder verhoogd.

Tevredenheid alom

"Eurostar blijft zich inzetten voor een veelbelovende toekomst in Nederland", aldus Cazenave. "We bedanken onze partners NS en ProRail voor hun samenwerking om de directe verbinding naar Londen te hervatten en die naar Parijs en Brussel voort te zetten."

ProRail-topman John Voppen noemt het "fantastisch nieuws". NS-topman Wouter Koolmees is ook blij met het nieuws voor passagiers. Staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) is eveneens tevreden. "Dit zal internationale reizigers helpen de trein te kiezen als vervoermiddel tussen deze twee steden."

Meer uit Financieel

Britse economie krimpt voor tweede maand op rij

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen. Volgens economen van ING zijn er daardoor groeiende zorgen over de economische vooruitzichten van het Verenigd Koninkrijk. Als andere cijfers volgende week ook slecht zijn, zou dat de druk op de Bank of England vergroten om sneller de rente te verlagen.

40 minuten geleden
China ontkent opdracht voor 'illegale' opslag klantgegevens

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese regering heeft bedrijven niet gevraagd om "illegaal" persoonlijke gegevens van klanten te verzamelen en op te slaan. Dat heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten, nadat de Ierse datatoezichthouder donderdag had aangekondigd een nieuw onderzoek naar TikTok te starten. Dat onderzoek richt zich op het opslaan van persoonlijke gegevens in China door het Chinese socialemediabedrijf.

50 minuten geleden
AEX-index licht lager na hoge importheffing VS voor Canada

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de importheffingen van Donald Trump. De Amerikaanse president kondigde aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.

2 uur geleden
TNO en Japans techbedrijf gaan samenwerking aan in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.

2 uur geleden
Bitcoin zet recordjacht voort

NEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.

3 uur geleden
Londen Heathrow wil miljarden investeren in verbeteren luchthaven

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.

3 uur geleden
Samsung onthult dit jaar trifold-vouwtelefoon

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics wil later dit jaar beginnen met de verkoop van zijn eerste trifold-vouwtelefoon. Dat is een vouwbare smartphone met drie schermpanelen die samenklappen, waardoor het toestel compacter is dan een standaard smartphone.

3 uur geleden