Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer demonstraties bij intochten Sinterklaas

Weer demonstraties bij intochten Sinterklaas

INTOCHT SINTERKLAASRIJSWIJK/HEERHUGOWAARD (ANP) - Actievoerders demonstreren zaterdag weer tegen Zwarte Piet bij de intocht van Sinterklaas in Heerhugowaard en Rijswijk (Zuid-Holland). In beide plaatsen zijn protesten aangemeld van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). De betogers hebben een plek aangewezen gekregen langs de route.

In Rijswijk kunnen ze tussen 13.30 en 14.30 uur terecht op de parkeerplaats bij het oude stadhuis aan de Generaal Spoorlaan. Andere demonstraties tijdens de intocht zijn niet toegestaan. De actievoerders moeten zich houden aan bepaalde regels. Zo mogen ze geen gezichtsbedekkende kleding dragen, geen stokken meenemen en niemand beledigen. De burgemeester roept iedereen op om de intocht en alle feestelijkheden "veilig, vreedzaam en gezellig" te laten verlopen.

In Heerhugowaard arriveert de goedheiligman rond 12.00 uur. De gemeente heeft niet bekendgemaakt waar de actievoerders van KOZP mogen staan.

Meer uit Binnenland

Steekpartij in horecapand in Assen, twee gewonden

ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.

15 minuten geleden
Gewonde bij steekincident in woning in Leende

LEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.

25 minuten geleden
29 arrestaties bij onrust in Den Haag, twee agenten gewond

DEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.

2 uur geleden
Grote steden weer rustig na onrust rond WK-zege Marokko

DEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.

3 uur geleden
Supporters Marokko rijden toeterend weg na feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.

3 uur geleden
Ook in Utrecht grijpt ME in wegens onrust na WK-wedstrijd Marokko

UTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.

3 uur geleden
ME werkt onrustige menigte de Haagse Schilderswijk uit

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.

5 uur geleden