Weer demonstraties bij intochten Sinterklaas
INTOCHT SINTERKLAASRIJSWIJK/HEERHUGOWAARD (ANP) - Actievoerders demonstreren zaterdag weer tegen Zwarte Piet bij de intocht van Sinterklaas in Heerhugowaard en Rijswijk (Zuid-Holland). In beide plaatsen zijn protesten aangemeld van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). De betogers hebben een plek aangewezen gekregen langs de route.
In Rijswijk kunnen ze tussen 13.30 en 14.30 uur terecht op de parkeerplaats bij het oude stadhuis aan de Generaal Spoorlaan. Andere demonstraties tijdens de intocht zijn niet toegestaan. De actievoerders moeten zich houden aan bepaalde regels. Zo mogen ze geen gezichtsbedekkende kleding dragen, geen stokken meenemen en niemand beledigen. De burgemeester roept iedereen op om de intocht en alle feestelijkheden "veilig, vreedzaam en gezellig" te laten verlopen.
In Heerhugowaard arriveert de goedheiligman rond 12.00 uur. De gemeente heeft niet bekendgemaakt waar de actievoerders van KOZP mogen staan.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.
7 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi laat dit weekend minder mensen toe tijdens de Halloween Fright Nights. Dat zegt een woordvoerder namens het pretpark. Vorig weekend ontstonden er vechtpartijen tussen bezoekers en moest de mobiele eenheid worden ingezet om de orde te herstellen.
7 uur geleden