Weer coronarecord en meer regionale maatregelen in Italië
ROME (ANP/RTR/DPA) - De autoriteiten in de Italiaanse regio Campanië, waar zich ook Napels bevindt, hebben een regionale lockdown aangekondigd. Het is noodzakelijk om alles te sluiten, behalve de ondernemingen die essentiële goederen produceren en vervoeren, beklemtoonde de regionale leider Vincenzo De Luca. De landelijke autoriteiten maakten ondertussen bekend dat een recordaantal nieuwe besmettingen is gemeld. Het gaat om bijna 20.000 coronagevallen in een dag tijd.
Campanië had al verregaande maatregelen genomen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Scholen moesten dicht en er wordt een avondklok ingevoerd. De Luca stelde nog meer maatregelen in het vooruitzicht. Hij wil onder meer reisbeperkingen instellen.
Italië registreerde vrijdag het hoogste aantal coronabesmettingen tot dusver. De autoriteiten melden dat bij nog eens 19.143 mensen is vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hebben opgelopen. Premier Giuseppe Conte heeft duidelijk gemaakt niets te voelen voor een nieuwe landelijke lockdown.
Maatregelen
Niet alleen Campanië, ook andere regio's treffen maatregelen. De gouverneur van het noordelijke Lombardije noemde de situatie in zijn regio "dramatisch" en riep inwoners op zich aan de avondklok te houden. Die is tussen 23.00 uur en 05.00 uur van kracht.
Sommige experts maken zich grote zorgen over het groeiende aantal besmettingen. Zo'n honderd deskundigen schreven in een open brief aan de premier dat de landelijke regering harder moet ingrijpen. Ze waarschuwen dat langere en zwaardere maatregelen nodig zijn als te lang wordt gewacht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
1 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
12 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
13 uur geleden