
Weer coronarecord en meer regionale maatregelen in Italië
ROME (ANP/RTR/DPA) - De autoriteiten in de Italiaanse regio Campanië, waar zich ook Napels bevindt, hebben een regionale lockdown aangekondigd. Het is noodzakelijk om alles te sluiten, behalve de ondernemingen die essentiële goederen produceren en vervoeren, beklemtoonde de regionale leider Vincenzo De Luca. De landelijke autoriteiten maakten ondertussen bekend dat een recordaantal nieuwe besmettingen is gemeld. Het gaat om bijna 20.000 coronagevallen in een dag tijd.
Campanië had al verregaande maatregelen genomen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Scholen moesten dicht en er wordt een avondklok ingevoerd. De Luca stelde nog meer maatregelen in het vooruitzicht. Hij wil onder meer reisbeperkingen instellen.
Italië registreerde vrijdag het hoogste aantal coronabesmettingen tot dusver. De autoriteiten melden dat bij nog eens 19.143 mensen is vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hebben opgelopen. Premier Giuseppe Conte heeft duidelijk gemaakt niets te voelen voor een nieuwe landelijke lockdown.
Maatregelen
Niet alleen Campanië, ook andere regio's treffen maatregelen. De gouverneur van het noordelijke Lombardije noemde de situatie in zijn regio "dramatisch" en riep inwoners op zich aan de avondklok te houden. Die is tussen 23.00 uur en 05.00 uur van kracht.
Sommige experts maken zich grote zorgen over het groeiende aantal besmettingen. Zo'n honderd deskundigen schreven in een open brief aan de premier dat de landelijke regering harder moet ingrijpen. Ze waarschuwen dat langere en zwaardere maatregelen nodig zijn als te lang wordt gewacht.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties overlegt deze vrijdag over de Israëlische aanvallen op Iran. De raad komt bijeen op verzoek van Iran.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Door de Israëlische aanvallen op Iran zijn tientallen doden en honderden gewonden gevallen, melden Iraanse staatsmedia. Staatspersbureau Fars meldt meer dan zeventig doden en 320 gewonden. Nournews heeft het over 78 doden en 329 gewonden, alleen al in de regio rond Teheran. En persbureau ISNA meldt op basis van de gouverneur dat in de stad Tabriz en omgeving zeker acht doden en twaalf gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zal Israël niet aanvallen om de grootscheepse aanvallen op Iran te vergelden, zegt een ingewijde. Ook de Houthi-rebellen en Hamas, andere nauwe bondgenoten van Iran, hebben geen wraak aangekondigd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept Israël en Iran in een bericht op X op tot "maximale terughoudendheid" om de stabiliteit in het Midden-Oosten niet verder in gevaar te brengen. Hij benadrukt ook dat Israël het recht heeft "zichzelf te verdedigen en zijn veiligheid te garanderen".
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/AFP) - In de Indiase stad Ahmedabad is de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. De autoriteiten doen nog onderzoek naar de oorzaak van de crash en het totale dodental.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft het Internationaal Strafhof (ICC) verzocht om tijdelijke vrijlating in een ander land. Hij zit nu in een detentiecentrum in Scheveningen, maar stelt dat hij vanwege zijn hoge leeftijd (80 jaar) voorwaardelijk vrij zou moeten komen. Duterte belooft niet te vluchten.
2 uur geledenBERLIJN/STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Israëlische ambassades en consulaten melden voor onbepaalde tijd hun deuren te sluiten na de nachtelijke Israëlische aanval op Iran. Onder meer de ambassades in Berlijn en Stockholm zijn gesloten en roepen op hun websites Israëlische burgers in het buitenland op voorzichtig te zijn en geen Israëlische symbolen te tonen.
2 uur geleden