Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer burgerdoden in Idlib door aanvallen Syrisch regime

Weer burgerdoden in Idlib door aanvallen Syrisch regime

IDLIB (ANP/RAFP) - Zeker achttien burgers zijn zaterdag in het noordwesten van Syrië gedood bij luchtaanvallen door het regime. Dat meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten.

Onder de doden in de provincie Idlib zijn zes kinderen. De aanvallen gebeurden een dag voordat een door Rusland en Turkije bemiddeld staakt-het-vuren moet ingaan.

Een groot deel van het noordwesten van Syrië is in handen van de aan al-Qaeda gelieerde militie Hayat Tahrir al-Sham (HTS) en staat daardoor nog steeds grotendeels niet onder controle van het regime van president Bashar al-Assad. Assad heeft gezworen Idlib te heroveren.

De opstandige provincie is de afgelopen weken regelmatig onder vuur genomen door het Syrische leger en zijn Russische bondgenoot. Hierdoor zijn honderdduizenden mensen op de vlucht geslagen.

Meer uit Buitenland

Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

36 minuten geleden
Media Iran: zaterdagavond of zondag nieuwe gespreksronde met VS

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.

1 uur geleden
Meer dan 2000 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.

2 uur geleden
Honderden arrestaties bij pro-Palestijns protest Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.

2 uur geleden
FT: onderhandelingen VS en Iran lopen vast op Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.

3 uur geleden
Gouverneur: gewonden door aanval van Oekraïne tijdens bestand

LGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.

4 uur geleden
Israël: meer dan 200 Hezbollah-doelen geraakt in 24 uur

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.

4 uur geleden