Weer bosbranden in 'brandbare' regio Portugal
OLEIROS (ANP/RTR) - Meer dan zevenhonderd brandweerlieden bestrijden in centraal Portugal bosbranden die door hevige wind worden aangewakkerd. Zaterdagavond is een brandweerman om het leven gekomen tijdens het het bluswerk, zes anderen raakten gewond. De Portugese premier Antonio Costa betoonde zich solidair met de brandbestrijders en prees hun inzet en moed.
Vooralsnog zijn er in de regio circa 165 kilometer ten noordoosten van Lissabon geen panden verwoest. De autoriteiten hebben zondag ook laten weten dat mensen die waren geëvacueerd wegens de brand weer naar huis zijn. In juni 2017 kwamen bij grote bosbranden in de regio 66 mensen om het leven en raakten 250 gewond. Het binnenland van Portugal wordt 's zomers vaak door bosbranden getroffen. Behalve de droogte en de wind speelt ook de krimp van regio's een rol. Door de uittocht van bewoners wordt er veel minder dan vroeger gesnoeid en vatten bijvoorbeeld de droge struiken makkelijk vlam.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".
41 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
4 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
4 uur geleden