Weer bombrief aangetroffen in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Bij een postsorteercentrum van PostNL in Rotterdam is zondag een bombrief gevonden, meldt de politie. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft het explosief onschadelijk gemaakt.
Het gaat om een brief die eerder werd bezorgd bij een tankstation in Rotterdam. Die stuurde de brief retour, waarna het pakketje bij het postsorteercentrum belandde. De bombrief zag er net zo uit als eerdere bombrieven die afgelopen week werden aangetroffen. Er zat weer een adressticker op van het Centraal Invorderings Bureau (CIB) en had een verdikking.
Het postsorteercentrum aan de Terbregseweg hoeft niet ontruimd te worden.
In totaal werden volgens de politie tot nu toe zes bombrieven aangetroffen: bij twee hotels en een tankstation in Amsterdam, een makelaarskantoor in Utrecht, een autobedrijf in Rotterdam en bij het Rotterdamse tankstation dat het pakketje retourneerde.
Wie de brieven heeft verstuurd, en wat het motief is, is nog niet bekend. De politie onderzoekt alle scenario's, waaronder ook afpersing. Incassobureau CIB heeft in ieder geval niets met de brieven te maken.
PostNL heeft voorzorgsmaatregelen getroffen om zijn medewerkers te beschermen tegen de bombrieven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De dertien demonstranten die donderdagavond in Amsterdam zijn aangehouden rondom de Israël-manifestatie op de Dam zijn weer vrijgelaten, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten.
4 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Het Flevolandse provinciebestuur blijft van mening dat Flevoland "geen logische locatie" is voor een kleine kerncentrale, een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). De provincie trok die conclusie begin dit jaar al na eigen onderzoek. Netbeheerder TenneT nam de Flevolandse hoofdstad Lelystad daarna echter wel mee in een studie naar de impact op het Nederlandse energiesysteem van zes mogelijke SMR's verspreid over het land, als alternatief voor twee nieuwe kerncentrales.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrijwel alle Nederlandse hoofdredacties en een meerderheid van de Nederlandse journalisten hebben in hun werk te maken met juridische druk. Dat blijkt uit een onderzoek van PersVeilig in samenwerking met Ipsos dat vrijdag is gepresenteerd. Aan het onderzoek deden 33 hoofdredacties en 471 journalisten mee.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft vrijdag volgens een bron de 28-jarige Jan G. uit Overasselt aangehouden rond het onderzoek naar het geweld in die Gelderse plaats op 1 september. Op die dag kwam een groep gewapende mannen naar zijn huis. Een beveiliger voor zijn deur werd doodgeschoten.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Dertien verdachten van de dodelijke schietpartij in Overasselt blijven langer vastzitten. Elf meerderjarige verdachten blijven nog minstens negentig dagen in de cel. Het voorarrest van twee minderjarigen is met 45 dagen verlengd, meldt de rechtbank in Arnhem.
3 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Het gemeentehuis van het Gelderse Opheusden is donderdagavond behoorlijk beschadigd geraakt na een grimmige demonstratie tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum. Zo werd een slagboom naar de parkeergarage vernield en werd een ruit boven de ingang van het gemeentehuis ingegooid, meldt een woordvoerder van de gemeente Neder-Betuwe.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het 15-jarige meisje dat in juni haar beide ouders (53) zou hebben vermoord in het Groningse Meerstad blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Groningen bepaald, op de eerste voorbereidende zitting in de rechtbank in Groningen, meldt het Openbaar Ministerie. Vanwege de leeftijd van de verdachte was de zitting achter gesloten deuren.
4 uur geleden