Weer bombrief aangetroffen in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Bij een postsorteercentrum van PostNL in Rotterdam is zondag een bombrief gevonden, meldt de politie. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft het explosief onschadelijk gemaakt.
Het gaat om een brief die eerder werd bezorgd bij een tankstation in Rotterdam. Die stuurde de brief retour, waarna het pakketje bij het postsorteercentrum belandde. De bombrief zag er net zo uit als eerdere bombrieven die afgelopen week werden aangetroffen. Er zat weer een adressticker op van het Centraal Invorderings Bureau (CIB) en had een verdikking.
Het postsorteercentrum aan de Terbregseweg hoeft niet ontruimd te worden.
In totaal werden volgens de politie tot nu toe zes bombrieven aangetroffen: bij twee hotels en een tankstation in Amsterdam, een makelaarskantoor in Utrecht, een autobedrijf in Rotterdam en bij het Rotterdamse tankstation dat het pakketje retourneerde.
Wie de brieven heeft verstuurd, en wat het motief is, is nog niet bekend. De politie onderzoekt alle scenario's, waaronder ook afpersing. Incassobureau CIB heeft in ieder geval niets met de brieven te maken.
PostNL heeft voorzorgsmaatregelen getroffen om zijn medewerkers te beschermen tegen de bombrieven.
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - Als financiële steun van de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland uitblijft, dan gaat het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) binnen twee weken failliet. Die boodschap hebben de directeur-bestuurder en de raad van toezicht van Stichting Zeehondencentrum Pieterburen maandag gepubliceerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruud Smulders, Lisa Ostermann en het duo Yentl en de Boer hebben maandagavond een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Dat gebeurde tijdens het Cabaretgala in Theater Diligentia in Den Haag. De Neerlands Hoop-prijs voor de meest veelbelovende theatermaker ging naar David Linszen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 13 wekenecho voor zwangere vrouwen verdwijnt na 2027, meldt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ze volgt daarmee het advies van de Gezondheidsraad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, krijgt kritiek van twee privacygroepen. "Grootschalige massa-surveillance ligt in het verschiet", schrijft Privacy First, terwijl Bits of Freedom waarschuwt voor "inbreuken op de fundamentele rechten en vrijheden van individuele burgers".
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU is brede steun voor de bescherming van het Internationaal Strafhof (ICC), zei buitenlandminister Tom Berendsen na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De VS hebben vrijdag sancties tegen het hele hof aangekondigd. De sancties worden door de EU-ministers betreurd en als onnodig bestempeld, zei de minister.
6 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft de Nederlandse priester Antoine Bodar benoemd tot zijn kapelaan. Met deze eretitel eert de kerkvorst Bodar voor zijn verdiensten voor de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland, zo heeft het bisdom Haarlem-Amsterdam bekendgemaakt. Bodar is priester in dit bisdom.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien maanden cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Mike K. De 35-jarige man uit het Utrechtse De Meern wordt ervan verdacht dat hij tijdens de afgelopen jaarwisseling twee bestelbussen in brand heeft gestoken, een politiehond neerstak en agenten bedreigde met messen. K. vertelde op de zitting dat hij doodgeschoten wilde worden door de politie. "Ik had de balans opgemaakt en het hoefde niet meer."
7 uur geleden