Weer bijna miljoen kijkers voor documentaire Nicky Verstappen
HILVERSUM (ANP) - Het tweede deel van de documentaire over Nicky Verstappen behaalde maandagavond 993.000 kijkers. Dat is iets meer dan het aantal kijkers voor deel 1 op zondagavond. Dat waren er 972.000, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek.
Daarmee staat de documentaire op RTL4 op plek 6 in de kijkcijferlijst. De door de rechtbank Maastricht tot 12,5 jaar cel veroordeelde Jos B. probeerde via een kort geding de uitzending te voorkomen, omdat de zaak nog in hoger beroep loopt. Zondagmiddag besloot de rechtbank echter dat de documentaire, gemaakt door No Pictures Please, toch mocht worden uitgezonden.
De best bekeken programma's van de avond waren het NOS Journaal van acht uur op NPO1 (2,59 miljoen), Radar op NPO1 (1,6 miljoen), het NOS Journaal van zes uur op NPO1 (1,46 miljoen), het Half acht nieuws op RTL4 (1,42 miljoen) en EenVandaag op NPO1 (1,39 miljoen).
Meer uit Binnenland
DELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
15 uur geleden