Weer bijna miljoen kijkers voor documentaire Nicky Verstappen
HILVERSUM (ANP) - Het tweede deel van de documentaire over Nicky Verstappen behaalde maandagavond 993.000 kijkers. Dat is iets meer dan het aantal kijkers voor deel 1 op zondagavond. Dat waren er 972.000, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek.
Daarmee staat de documentaire op RTL4 op plek 6 in de kijkcijferlijst. De door de rechtbank Maastricht tot 12,5 jaar cel veroordeelde Jos B. probeerde via een kort geding de uitzending te voorkomen, omdat de zaak nog in hoger beroep loopt. Zondagmiddag besloot de rechtbank echter dat de documentaire, gemaakt door No Pictures Please, toch mocht worden uitgezonden.
De best bekeken programma's van de avond waren het NOS Journaal van acht uur op NPO1 (2,59 miljoen), Radar op NPO1 (1,6 miljoen), het NOS Journaal van zes uur op NPO1 (1,46 miljoen), het Half acht nieuws op RTL4 (1,42 miljoen) en EenVandaag op NPO1 (1,39 miljoen).
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
7 uur geleden