Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer bijna 2000 doden in VS door coronavirus

Weer bijna 2000 doden in VS door coronavirus

BALTIMORE (ANP) - Voor de tweede dag op rij zijn er bijna 2000 mensen in de Verenigde Staten overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat blijkt uit cijfers van de Johns Hopkins University over de afgelopen 24 uur.

Dinsdag stierven 1939 inwoners, een etmaal later zijn dat er 1973. Daarmee bedraagt het totale aantal dodelijke slachtoffers in de VS 14.695. Het land passeert Spanje waar 14.555 zijn omgekomen sinds de uitbraak van het virus. Italië kent nog altijd het hoogste aantal doden: 17.669.

Het aantal besmettingen in de VS nam ook fors toe en bedraagt nu ongeveer 430.000. Dat zijn er ruim 30.000 meer dan een dag geleden. Bijna een derde van alle gevallen is in de staat New York vastgesteld. De stad New York geldt als het epicentrum van het virus in de VS. Meer dan een kwart van het aantal wereldwijd vastgestelde ziektegevallen is in de VS geregistreerd.

Meer uit Buitenland

Washington Post: Israël gevaar voor bestand volgens rapport VS

WASHINGTON (ANP) - Volgens een Amerikaans inlichtingenrapport kan Israël het gesloten bestand tussen Iran en de Verenigde Staten in gevaar brengen, meldt The Washington Post. De Amerikaanse krant concludeert op basis van het rapport dat premier Benjamin Netanyahu in zijn eigen land onder druk staat om de oorlog voort te zetten en dat dit zijn relatie met de VS op het spel zet.

37 minuten geleden
Times: premier Starmer neemt dit weekend besluit over aftreden

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer neemt dit weekend een besluit over een eventueel aftreden. Dat meldt de Britse krant The Times. Meerdere ministers zouden hem daar vrijdag toe hebben opgeroepen.

38 minuten geleden
Costa: EU zal geen bemiddelaar zijn tussen Oekraïne en Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU zal geen bemiddelaar zijn in gesprekken tussen Oekraïne en Rusland, herhaalde voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de EU-top. Costa kreeg chagrijn over zich heen nadat zijn team eerder deze week had geprobeerd contact te zoeken met Rusland.

2 uur geleden
Von der Leyen wil in oktober duidelijkheid over EU-begroting

BRUSSEL (ANP) - Bij de volgende EU-top in oktober moet duidelijk worden waar het geld van de EU-meerjarenbegroting vandaan komt. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een bijeenkomst van EU-leiders in Brussel.

2 uur geleden
Iran koppelt inspectie atoomprogramma aan onderhandelingen VS

TEHERAN (ANP) - De toegang die atoomenergiewaakhond IAEA krijgt tot Irans nucleaire faciliteiten, hangt af van de uitkomst van onderhandelingen met de VS. Dat zegt de woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Esmaeil Baghaei. Ook ontkent hij eerdere geruchten dat het Internationaal Atoomenergieagentschap toestemming zou hebben gekregen tot de Iraanse faciliteiten.

2 uur geleden
Libanon: tientallen doden en gewonden sinds middernacht

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds middernacht 47 doden en 97 gewonden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Eerder meldde het ministerie 18 doden, maar het benadrukte daarbij dat dit geen definitief dodental was; de aanhoudende aanvallen maakten het moeilijk om bij de slachtoffers te komen.

2 uur geleden
Israël en Hezbollah eens over staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Hezbollah hebben ingestemd met een staakt-het-vuren, zegt een Amerikaanse topfunctionaris. Het bestand is vrijdag om 16.00 uur lokale tijd ingegaan. Dat is om 15.00 uur Nederlandse tijd.

4 uur geleden