Weer bestuurder weg bij Schiphol
AMSTERDAM (ANP) - Luchthavenuitbater Schiphol Group ziet weer een bestuurder vertrekken. Directeur Schiphol Commercial Jan Willem Weissink vertrekt per 1 maart bij de luchthavenexploitant. Hij is de tweede bestuurder in dit prille jaar die zijn vertrek aankondigt.
Weissink gaat aan de slag als topman van Reggeborgh Vastgoed. Hij was vijf jaar directeur van de vastgoeddivisie van Schiphol. Toen die in oktober 2020 werd samengevoegd met andere Schiphol-divisies werd hij als bestuurder verantwoordelijk voor alle commerciële activiteiten van het luchthavenbedrijf. Schiphol is de zoektocht naar een opvolger inmiddels begonnen.
Afgelopen week werd ook al het vertrek van bestuurder Birgit Otto aangekondigd. Zij is voor de operatie op de luchthaven verantwoordelijk. Otto verlaat de Schiphol Group per 1 juni. Daarmee stopt ze een paar maanden voor het aflopen van haar tweede en tevens laatste termijn. Otto was 21 jaar in dienst van Schiphol, waarvan acht jaar in het management board van de luchthaven. Weissink is daar overigens geen lid van.
Het afscheid van Otto hangt samen met een reorganisatie die Schiphol heeft doorgevoerd. Na haar vertrek zal het management board nog maar bestaan uit drie in plaats van vier leden. Naast topman Dick Benschop zijn dit operationeel directeur Hanne Buis, die een deel van de werkzaamheden van Otto op haar bord krijgt, en financieel eindverantwoordelijke Robert Carsouw.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
12 uur geleden