Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer bestuurder weg bij Schiphol

Weer bestuurder weg bij Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Luchthavenuitbater Schiphol Group ziet weer een bestuurder vertrekken. Directeur Schiphol Commercial Jan Willem Weissink vertrekt per 1 maart bij de luchthavenexploitant. Hij is de tweede bestuurder in dit prille jaar die zijn vertrek aankondigt.

Weissink gaat aan de slag als topman van Reggeborgh Vastgoed. Hij was vijf jaar directeur van de vastgoeddivisie van Schiphol. Toen die in oktober 2020 werd samengevoegd met andere Schiphol-divisies werd hij als bestuurder verantwoordelijk voor alle commerciële activiteiten van het luchthavenbedrijf. Schiphol is de zoektocht naar een opvolger inmiddels begonnen.

Afgelopen week werd ook al het vertrek van bestuurder Birgit Otto aangekondigd. Zij is voor de operatie op de luchthaven verantwoordelijk. Otto verlaat de Schiphol Group per 1 juni. Daarmee stopt ze een paar maanden voor het aflopen van haar tweede en tevens laatste termijn. Otto was 21 jaar in dienst van Schiphol, waarvan acht jaar in het management board van de luchthaven. Weissink is daar overigens geen lid van.

Het afscheid van Otto hangt samen met een reorganisatie die Schiphol heeft doorgevoerd. Na haar vertrek zal het management board nog maar bestaan uit drie in plaats van vier leden. Naast topman Dick Benschop zijn dit operationeel directeur Hanne Buis, die een deel van de werkzaamheden van Otto op haar bord krijgt, en financieel eindverantwoordelijke Robert Carsouw.

Meer uit Financieel

Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

7 uur geleden
Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

8 uur geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

10 uur geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

12 uur geleden
Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

13 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

14 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

14 uur geleden