Weer besmette reizigers terug via Eindhoven Airport
EINDHOVEN (ANP) - Nog eens drie mensen zijn vorige week geland op Eindhoven Airport met het coronavirus onder de leden. Volgens een woordvoerster van de GGD Brabant-Zuidoost zaten de drie op verschillende vluchten die op verschillende dagen zijn aangekomen.
De drie passagiers hebben zich na aankomst laten testen bij de GGD. De gezondheidsdienst is een bron- en contactonderzoek gestart om te achterhalen met wie ze in aanraking zijn geweest, aldus de woordvoerster na berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
De drie besmettingen komen bovenop zeven soortgelijke gevallen. Daarbij ging het om zeven passagiers met corona die in juni verspreid over zes vluchten aankwamen op het Eindhovense vliegveld.
De GGD vraagt de contactgegevens op bij de desbetreffende luchtvaartmaatschappijen. Mensen die tijdens de vluchten in de buurt van de besmette passagiers zaten, wordt gevraagd twee weken in quarantaine te gaan.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
5 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
13 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
14 uur geleden