Weer agenten opgepakt in Marseille na rellen van begin juli
MARSEILLE (ANP/AFP) - In Marseille zijn vijf politieagenten aangehouden naar aanleiding van de dood van een 27-jarige man, Mohammed Bendriss, tijdens hevige onlusten begin juli in die stad. De vijf zijn lid van een elite-eenheid van de politie en getraind in het bestrijden van terrorisme en rellen die RAID wordt genoemd (Onderzoek, Assistentie, Interventie en Afschrikking). Het slachtoffer was getrouwd en vader van een kind en had niets met de rellen te maken.
Hij reed in de nacht van 1 op 2 juli op een scooter toen hij bij zijn woning onwel werd en overleed. Op het stoffelijk overschot is een spoor gevonden waaruit blijkt dat hij mogelijk zou zijn geraakt door een soort flashball uit een wapen waarmee de RAID is uitgerust om rellen te bestrijden. Een reeks andere agenten moet dinsdagmiddag verschijnen om een getuigenis af te leggen.
Bij de Franse politie heerst onrust over de aanhouding van agenten die zijn ingezet bij de bestrijding van de hevige onlusten en grootschalige vernielingen van 27 juni tot half juli. Er zijn 3300 mensen gearresteerd en er is voor zeker 650 miljoen euro schade.
Eerder is een agent van de speciale Anti-criminele brigade (BAK) in voorlopige hechtenis geplaatst na beschuldigingen van geweldpleging tijdens het neerslaan van de ongeregeldheden. In Marseille meldden zich zeshonderd agenten uit protest ziek. Het leidde tot wrijvingen tussen het hoofd van de politie en de minister van Binnenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
7 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
9 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
10 uur geleden