Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer agenten opgepakt in Marseille na rellen van begin juli

Weer agenten opgepakt in Marseille na rellen van begin juli

MARSEILLE (ANP/AFP) - In Marseille zijn vijf politieagenten aangehouden naar aanleiding van de dood van een 27-jarige man, Mohammed Bendriss, tijdens hevige onlusten begin juli in die stad. De vijf zijn lid van een elite-eenheid van de politie en getraind in het bestrijden van terrorisme en rellen die RAID wordt genoemd (Onderzoek, Assistentie, Interventie en Afschrikking). Het slachtoffer was getrouwd en vader van een kind en had niets met de rellen te maken.

Hij reed in de nacht van 1 op 2 juli op een scooter toen hij bij zijn woning onwel werd en overleed. Op het stoffelijk overschot is een spoor gevonden waaruit blijkt dat hij mogelijk zou zijn geraakt door een soort flashball uit een wapen waarmee de RAID is uitgerust om rellen te bestrijden. Een reeks andere agenten moet dinsdagmiddag verschijnen om een getuigenis af te leggen.

Bij de Franse politie heerst onrust over de aanhouding van agenten die zijn ingezet bij de bestrijding van de hevige onlusten en grootschalige vernielingen van 27 juni tot half juli. Er zijn 3300 mensen gearresteerd en er is voor zeker 650 miljoen euro schade.

Eerder is een agent van de speciale Anti-criminele brigade (BAK) in voorlopige hechtenis geplaatst na beschuldigingen van geweldpleging tijdens het neerslaan van de ongeregeldheden. In Marseille meldden zich zeshonderd agenten uit protest ziek. Het leidde tot wrijvingen tussen het hoofd van de politie en de minister van Binnenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

21 minuten geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

23 minuten geleden
Israël zegt dat doden van Iraanse kopstukken doorgaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.

1 uur geleden
België zet vaker enkelband in tegen overbevolking gevangenissen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.

2 uur geleden
EU-leiders zullen Orbán tot orde roepen over veto lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.

3 uur geleden
Dodental Libanon door aanvallen Israël opgelopen tot 968

BEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.

4 uur geleden
Vermeende slachtoffers eisen ruim 170.000 euro van Høiby

OSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.

4 uur geleden