Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer agenten opgepakt in Marseille na rellen van begin juli

Weer agenten opgepakt in Marseille na rellen van begin juli

MARSEILLE (ANP/AFP) - In Marseille zijn vijf politieagenten aangehouden naar aanleiding van de dood van een 27-jarige man, Mohammed Bendriss, tijdens hevige onlusten begin juli in die stad. De vijf zijn lid van een elite-eenheid van de politie en getraind in het bestrijden van terrorisme en rellen die RAID wordt genoemd (Onderzoek, Assistentie, Interventie en Afschrikking). Het slachtoffer was getrouwd en vader van een kind en had niets met de rellen te maken.

Hij reed in de nacht van 1 op 2 juli op een scooter toen hij bij zijn woning onwel werd en overleed. Op het stoffelijk overschot is een spoor gevonden waaruit blijkt dat hij mogelijk zou zijn geraakt door een soort flashball uit een wapen waarmee de RAID is uitgerust om rellen te bestrijden. Een reeks andere agenten moet dinsdagmiddag verschijnen om een getuigenis af te leggen.

Bij de Franse politie heerst onrust over de aanhouding van agenten die zijn ingezet bij de bestrijding van de hevige onlusten en grootschalige vernielingen van 27 juni tot half juli. Er zijn 3300 mensen gearresteerd en er is voor zeker 650 miljoen euro schade.

Eerder is een agent van de speciale Anti-criminele brigade (BAK) in voorlopige hechtenis geplaatst na beschuldigingen van geweldpleging tijdens het neerslaan van de ongeregeldheden. In Marseille meldden zich zeshonderd agenten uit protest ziek. Het leidde tot wrijvingen tussen het hoofd van de politie en de minister van Binnenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Dodental door Israëlische aanvallen op Gaza loopt verder op

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door de Israëlische luchtaanvallen van zondag op Gaza zijn zeker 33 mensen om het leven gekomen, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Israël voerde op meerdere plaatsen in het gebied aanvallen uit.

8 minuten geleden
Frans ministerie: acht sieraden gestolen bij Louvre-roof

PARIJS (ANP) - Bij de kunstroof in het Louvre zijn acht sieraden gestolen. Dat meldt het Franse ministerie van Cultuur, dat zich eerder nog niet uitsprak over wat er zondagochtend werd buitgemaakt bij het bekende Parijse museum. Het gaat onder meer om een tiara van Eugénie de Montijo, de vrouw van Napoleon III, en twee kettingen. Ook werden een paar oorbellen, een strik, twee broches en nog een losse oorbel ontvreemd.

23 minuten geleden
Media: Israël staakt hulpleveringen Gaza tot nader order

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël staakt tot nader order de levering van hulpgoederen aan Gaza. Dat meldt persbureau AFP, dat zich baseert op een bron binnen de Israëlische veiligheidsdiensten. Het land beschuldigde Hamas er zondag van de afspraken rond het staakt-het-vuren "ernstig te hebben geschonden" en voerde meerdere luchtaanvallen uit. Die waren onder meer gericht op het zuiden van Gaza.

1 uur geleden
Israël begonnen met nieuwe reeks aanvallen op Hamas in Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met een reeks aanvallen op Hamasdoelen in het zuiden van Gaza. Het leger reageert daarmee op de "flagrante schending van het staakt-het-vuren" door Hamas, melden de strijdkrachten op X.

2 uur geleden
Burgerbescherming meldt elf doden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zondag zijn minstens elf doden gevallen door het geweld in Gaza, zegt de Gazaanse burgerbescherming. Zes van de slachtoffers stierven door een Israëlische aanval die gericht was op een "groep burgers" in het noorden van Gaza, zei een woordvoerder.

2 uur geleden
VS schorten subsidie aan Colombia op om drugs

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Colombiaanse president Gustavo Petro ervan beticht dat hij oogluikend drugsproductie toestaat in zijn land. Trump staakt daarom de "grootschalige betalingen en subsidies" aan het land. Hij voegde eraan toe dat Petro een "onpopulaire en laaggewaardeerde leider met een grote mond richting de VS" is.

2 uur geleden
Israël waarschuwt voor meer aanvallen na schending bestand Hamas

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël zal mogelijk meer aanvallen uitvoeren tegen Hamas als reactie op de "schendingen" van het staakt-het-vuren, waarschuwt een militaire functionaris. Op zondag waren er minstens drie incidenten waarbij Hamas het vuur opende op Israëlische troepen, zei de functionaris tegen verslaggevers.

3 uur geleden